Latest Posts

Insta Anne; Gizem Zor

Doğadan, farklı kültürlerden, fotoğrafçılıktan ve spordan büyük keyif aldığını belirten Gizem Zor, Instagram’da keyifle takip ettiğimiz iki çocuklu bir anne… ‘Ailece seyahat etmenin tadını aldığınızda bu tutkudan vazgeçemiyorsunuz” diyen bu güzel anneye merak ettiklerimizi sorduk… @gizemzor

Gizem Hanım öncelikle sizi kısaca tanımak isteriz. Gizem Zor kimdir?

1983 İstanbul doğumluyum. Lisede yabancı dil bölümünden mezun olup üniversite eğitimimi Amerika’da çocuk gelişimi üzerine tamamladım. Yaklaşık 5 sene önce eşim Arda ile evlenip Kapadokya’ya taşındım. Burada Rox Cappadocia adındaki otelimizi ve Reserved Cappadocia adındaki restoranımızı işletiyoruz. 2 ve 4 yaşlarında 2 kızımız var. 

Instagram’da bu kadar hızlı, bu kadar büyük ve güzel bir kitleye ulaşabileceğimi hiç düşünmemiştim. Bir de baktım ki kocaman bir aile olmuşuz. 

Instagram’da son yıllarda çok fazla farklı insan profili ile karşılaşıyoruz. Samimi olmayanlar elbette fark edilip eleniyor. Siz bu anlamda güzel bir profil ortaya koyuyorsunuz. Instagram’da yer almaya nasıl karar verdiniz?

Çok teşekkür ederim. Böyle görünmesine çok sevindim. Instagram’da yer almam aslında biraz kendiliğinden gelişti. Instagram’ı daha çok otelimiz için kullanıyorduk. Kendi sayfamı daha aktif hale getirme fikri Kapadokyadaki yeni hayatımızı ve bu vesile ile de işimizi daha geniş kitlelere duyurma amacı ile başladı. Bu kadar hızlı, bu kadar büyük ve güzel bir kitleye ulaşabileceğimi o zamanlar hiç düşünmedim. Bir de baktım ki Instagram’da kocaman bir aile olmuşuz. 

Bu kadar fazla takipçiye ulaşmayı bekliyor muydunuz? Sizce bunun nedeni nedir?

Az önce de bahsettiğim gibi bu kadar fazla takipçiye ulaşmayı hiç beklemiyordum. Aslında Instagram’da takipçimin artması ilk olarak çok başarılı Rus bir fotoğrafçının ve influencer’ın bizim otelimizde konaklayıp, ben o zamanlar hamileyken fotoğraflarımı cekmesi ve bu fotoğrafların birçoğunun  dünya çapında popüler olmasıyla basladı. Doğumumdan sonra bebeğimle birlikte çekip paylaştığım selfiler, Kapadokya’daki hayatımız ve Arda ile en büyük tutkumuz olan seyahat etmeye hiç hız kesmeden bebeğimiz ile birlikte devam edip bunları paylaşmamla da ilgi görüp hızla artmaya devam etti. 

Profilinizi incelediğimde gezgin bir anne olarak öne çıkıyorsunuz. İki çocukla seyahat zordur… Sizin için durum nedir? Kızlarınızla birlikte seyahat ederken dengeleri nasıl sağlıyorsunuz?

Anne ve baba olduktan sonra hayatımızı değiştirmeden, bebeğimizi de hayatımıza dahil ederek yaşamayı daha doğru bulduk. Çocuklarımı hep özgüvenli, hayatı keşfeden, meraklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmeye çalıştım ve çalışıyorum. Bu düşüncem anneliğime ve en büyük tutkumuz olan seyahatlerimize de yansıdı. Zorlukları mutlaka oluyor ama ailecek birlikte yeni kültürler, yeni yerler keşfetmenin tadını bir kez aldınız mı asla vazgeçemiyorsunuz. Ben sanırım genelde zorluklara odaklanmak ve onları daha yaşamadan düşünmek yerine, seyahatimizin güzelliklerini düşümeyi ve bunları planlarken yaşayacağımız güzel anılarımıza heyecanlanmayı tercih ediyorum. 

Çocuklarla seyahatin zorlukları mutlaka oluyor ama ailece yeni kültürler, yeni yerler keşfetmenin tadını bir kez aldınız mı asla vazgeçemiyorsunuz.

Bugüne kadar çocuklarınızla kaç ülkeye seyahat ettiniz? Çocuklarla her an ummadık şeyler başımıza gelebiliyor… Bu seyahatlerde unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Sayısını net bilmiyorum ama sanırım 30’dan fazla ülkeye seyahat ettik. Aslında her ülkede çok keyifli anılar biriktirdik, hepsinden ayrı tatlar aldık. Ama soruyu duyar duymaz aklıma gelen ilk anıyı paylaşabilirim. Alya daha bebekken Dubai’ye bir seyahatimiz oldu. Otelimizin dünyanın en lüks teras manzaralı oteli seçildiği zamandı. Bunun için Doha’da bir ödül töreni düzenlendi ve biz de buna katılmak adına Dubai’den Doha’ya geçiş yapıp ertesi gün tekrar Dubai’ye dönmek için havaalanına geldik. Vize alırken yaptığımız bir dikkatsizlik sonucu yeniden Dubai’ye giriş yapamayacağımızı ve en erken vizenin 5 gün içerisinde çıkabileceğini öğrendik. Türkiye’ye dönüş uçağımız ertesi gün Dubai’dendi. Tüm eşyalarımız orada kalmıştı. Yanımızda sadece minik bir el valizi ve içinde gece kıyafetleri vardı. Alya’nın bezleri ve maması azalmıştı. Ne yapalım diye birbirimize bakarken İstanbul’a geri dönmek yerine birden kendimizi gitmediğimiz ülkelerin uçuşlarını araştırırken bulduk ve biz birkaç saat içinde hiç hazırlıksız Sri Lanka uçağındaydık. Böylece bir haftalık Sri Lanka tatilimiz başlamış oldu. Oraya varınca gerekli birkaç kıyafet ve Alya’nın ihtiyaçlarını aldıktan sonra otelimize yerleştik ve gerçekten hayatımızın en keyifli ve farklı tatillerinden birini geçirdik. Ben orada olumsuzluklara odaklanıp, çocukla eşyasız orada ne yaparım diye düşünüp, panik yapıp, surat asıp kendimi yiyip bitirseydim bu muhteşem tatili asla yaşayamazdık. Uçakta eşimle tek yaptığımız birbirimize bakıp saatlerce halimize gülmek ve keşfedilecek tüm yerlerlerin araştırmasını yapmaya başlamak olmuştu. 

Bakımlı, güzel, fit, sempatik bir anne, bir eş görüyoruz size bakınca. Ve iş hayatında da olan modern bir anne… Bunu nasıl başarıyorsunuz?

Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Böyle görünüyorsa mutlu olurum. Aslında böyle olmak için çok büyük çabalar sarfetmiyorum. Yani burada size düzenli bir spor hayatım ve sağlıklı beslenme alışkanlığım var da diyemem. Sürekli bakımlarda, kuaförde gezen biri değilim, hatta önemli bir işim yoksa genelde hep rahat kıyafetlerle ve makyajsız gezerim. Sanırım dengede olmaya çalışıyorum. Hem bedenen hem ruhen. Çok sıkı olmasa da sporu bir şekilde hayatımda tutmaya çalısıyorum. Hayata pozitif bakmaya çalışıyorum. İnsanlara kin beslemiyorum. Hem sosyal medyada yaptığım işlerimi hem de Kapadokya’daki işimizi çok seviyorum. Süreklı farklı projeler üzerine hayaller kuruyorum ve bu beni mutlu ediyor. Hatta yakında Kapadokya’da iki yeni projemizi de hayata geçiriyoruz. Şimdiden bunun heyecanı başladı. 

Instagram’ın önemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Platform hakkında en çok neyi seviyorsunuz?

Instagram’a işimizin gelişmesi ve büyümesi adına bu kadar aktif bir şekilde başladığım ve bunun sonuçlarını da pozitif olarak aldığım için gerçekten cok mutluyum. İş dışında Alya çok küçükken yaşadığımız bir sağlık problemini bir takipçim sayesinde çözmemizin sonrasında da anladım ki burası sadece işimizi tanıtacağımız bir ortamdan aslında çok daha fazlası. Instagram doğru kullanıldığında gerçekten çok keyifli bir yer. Burada biz aslında birlikte hayatı paylaşıyoruz. 

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.