Latest Posts

Tatil yaklaşırken…

Ocak ayı kış tatili için en güzel aylardan… Bir orman havası, biraz kayak hiç fena olmaz sanki. Bu tatilin keyfini çıkarmak için yapmanız gereken tek şey bebeğinizi ihtiyacı olan rahat kıyafetlerle buluşturmak…  

Yazı: Gizem Kösoğlu Yılmaz / Bebek Alışveriş Danışmanı@gizemkosogluyilmaz

Bu kış pandemi gölgesinde evlerinde kalmayı tercih edenler fazla olacak elbette ancak gerekli hijyen şartlarına dikkat edildiğinden emin olarak kar tatili yapacak. Evleri kayak beldelerine yakın, günübirlik dağ havası almayı tercih edenler de var… Hatta belki bir sürpriz ile perdeyi açtığınızda tam da evinizin önünü karla kaplı bulabilir, miniğinizle karın keyfini çıkarabilirsiniz… Bu yazım hem tatil yapabilecek hem de sadece karlı ya da soğuk havada yürüyüşe çıkabilecekler için rehber olacak…

Tatili, gezmeyi huzurlu, keyifli ve rahat geçirmek yanımıza alacağımız ve kullanacağımız doğru ürünlerle gerçekleşebiliyor.

Kışın soğuk havada hastalanma korkusuyla evden hiç çıkmamak, elbette çok büyük bir hata olur. Dolayısı ile her gün mutlaka dışarı çıkmalı. Peki, yanımıza neler almalıyız, kar mevsiminde çocuklar nasıl giyinmeli ve neler seçmeliyiz?..

Doğru seçim hayatınızı kolaylaştırır

Çocukla hayat değişirken tatillerde de artık çok fazla detay düşünmek zorunda olduğunuz bir gerçek. Tatili, gezmeyi huzurlu, keyifli ve rahat geçirmek ise yanımıza alacağımız ve kullanacağımız doğru ürünlerle gerçekleşebiliyor. Peki bir kar tatilinde bebek ve çocuklar için neler seçmelisiniz ve nasıl seçmelisiniz? Hadi şimdi tek tek inceleyelim.

KAR BOTU

Kaymak ya da soğuk ve karlı havada yürümek ilk hedefimiz ise elbette kar botunuz olmalı. Normal ayakkabıda olan numara ile aynı olmama ihtimali yüksek. Dolayısı ile alırken ya ayakkabı konusunda uzman biri ile seçin ya da mutlaka deneterek parmağının boşluğunu hesaplayın. Ayrıca kalın ve sıcak tutacak bir çorap ile giyeceğinden mutlaka çorabı da düşünerek almanız gerektiğini unutmayın. Özellikle kayak için uygun olan bir kar botu seçtiğinizden emin olun. Olası bir düşüşte zarar görmemesi oldukça önemli.

KAR KIYAFETİ

Yaşına göre seçeneklerinizi azaltabilirsiniz. Eğer henüz 0-3 yaş aralığında ise tulumlar çok daha rahat olacaktır. Hem farkında olmadan bel açıklığı, üşütme yaşamamış olur. Yaş 4 ve üzeri ise de iki parçalı pantolon ve üst seçebilirsiniz.

Yine hem soğuk hem de su geçirmeyen kar montu seçebilirsiniz.

Eldivenler de su ve soğuk geçirmeyen, hareketi engellemeyen kayak için uygun şekilde seçilmeli. Bere ise yine korunaklı ve su geçirmeyen olmalı.

Bebekler için ve büyük grup için ayrı eldiven seçebilirsiniz.

Kıyafetleri ise terletmeyecek ama sıcak tutacak dokumada olmalı. Önerim her tekstil ürününde olduğu gibi %100 pamuklu olması. Sıcak tutması için polar ürün seçecekseniz de içine mutlaka cilt ile temas eden bölgelerde pamuk bir üst olmasına dikkat etmelisiniz.

Çoraplar termal, sıcak tutan ancak terletme yapmayacak içerikte olmalı.

Soğukta dışarı çıkarken cildi koruma altına almanız da çok önemli. Nemlendirici kremi yüzüne, kol, bacak ve ellerine uygulayabilirsiniz. Kış aylarında kalın kıyafetler altında havasız kaldığından, cilt kuruluğu en çok yaşanan problem, unutmayın!

Seçeceğiniz kremin %100 doğal olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Çantanızda mutlaka suyunuz ve atıştıracak yiyecekleriniz olmalı. Besinler ya da su ve içecek için termoslar, mama ya da atıştırma kapları da yine hayatı kolaylaştıracak ürünlerinden.

Keyifli sağlıklı ve bol oksijenli bir kış diliyorum…

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.