Latest Posts

Insta Anne; Leyla Kuşatman

Kara Sevda dizisinde başrol bebeği olarak hayatımıza giren sevimli Arven ve güzel annesi Instagram’da oldukça sempatik anne&kız profili olarak karşımıza çıkıyor. ‘Anı biriktirmek için Instagram’da yer almaya başladık, bugün kocaman bir aile olduk” diyen Leyla Kuşatman’a merak ettiklerimizi sorduk.

Leyla hanım, Instagram profilinizi incelediğimde oldukça sempatik ve samimi bir anne profili görüyorum. Instagram da yer almaya nasıl karar verdiniz?

Instagram maceramız, Arven’in ‘Kara Sevda’ dizisinde yer alması ile başladı. Bizim için hızlı bir giriş oldu diyebiliriz. Anı biriktirmek için açmış olduğumuz Instagram hesabımız bir gecede yüzbinlere ulaştı. Böylece tam anlamıyla Instagram maceramız başlamış oldu.

“Yüzbinlerce insan her anımıza şahitlik ediyor, tanışmadığımız halde bizi çok seviyor. Bu mutluluk veriyor, Instagram’ın en sevdiğim yönü de bu.”

Bu kadar fazla takipçiye ulaşmayı bekliyor muydunuz? Sizce bunun nedeni nedir? Sevimli Arven Beren’in katkısı büyük tabii.

Elbette bu kadar fazla takipçiye ulaşabileceğimizi tahmin ettik fakat bu kadar hızlı olabileceğini hiç düşünmedik. Bunun nedeni Arven’in o dönemin en popüler dizi projesinde ana castta baş rol çocuğu olarak yer almasıydı. Bunun yanı sıra uysal, güler yüzlü ve sevimli bir bebek olması dizinin seyirci kitlesini de arttırmıştı. Bu kitle de takipçi sayımıza yansıdı. Proje bittikten sonra da gerek aile olarak, gerek anne kız olarak Instagram da yer aldık. Bu şekilde olması, insanların bizi samimi ve sempatik bulması da kitlemizi artırmaya devam etti.

Arven Beren’in oyunculuk serüveni nasıl başladı? Kısaca hikayesini öğrenebilir miyiz? Yeni projeler olacak mı?

Ben hep ileride çocuğum olduğunda güzel bir anımız olsun düşüncesiyle bir reklam projesinde yer almasını istiyordum. Bu fikrimi eşim de biliyordu. Arven 3 aylıkken eşim bir ilan görüp tamamen deneme amaçlı ajansa mail göndermiş ve akabinde ajansın bize geri dönüşüyle her şey bir anda gelişti. Ertesi gün kendimizi sette bulduk. Ardından bu sektörde yer almaya, diziyle birlikte bir reklam filmiyle de devam ettik. Elbette yeni projeler olacak. Arven istediği sürece biz sonuna kadar destekçisiyiz. Dönem dönem proje teklifleri geliyor zaten. Biz anne babası olarak Arven’in en mutlu olacağı projeyi seçmek istiyoruz. İlerleyen günlerde bir sürprizimiz olabilir?

Profilinizi incelediğim de dünya tatlısı kızınızla oldukça eğlenceli zaman geçirdiğinizi görüyorum. Her anne gibi tabii ki zor zamanlarınız oluyordur. Özellikle Covid19 gölgesinde bu süreci nasıl geçirdiniz? Evde küçük çocukları zapt etmek zor, siz neler yaptınız?

Arven genelde uyumlu bir çocuktur. Tabii ki zaman zaman bir anne olarak zorlandığım durumlar olabiliyor. Bu gibi durumlarda sakin kalarak Arven’e detaylıca durumu izah etmeye çalışıyorum. Arven çok anlayışlı bir çocuk. Bu sebeple çoğunlukla beni anlıyor ve krizi çözmüş oluyoruz. Covid19 sürecinde de hiç zorluk yaşamadık bu konuda. Durumu detaylıca ona izah ettik. Evet çok üzüldü ama durumun ciddiyetinin de farkına vardı, böylece hiç zorluk çıkartmadı. Evde birlikte sürekli eğitici ve öğretici aktiviteler yaptık. En çok da birlikte güzel ve leziz yemekler pişirdik…

Yeni normale hızlı girildiği, açıkçası hepimizin bu nedenle tedirginlik yaşadığı bir dönemdeyiz. Siz nasıl önlem alıyorsunuz? Neler düşünüyorsunuz?

Genellikle mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayıp, evde kalmayı tercih ediyorum. Çıktığımda da maskemi takıyorum ve sürekli kendimi sterilize etme çabası içindeyim. Arven’i de dışarı çıkarmamayı tercih ediyorum.

Seyahat etmeyi sever misiniz? Kızınızla birlikte seyahat ederken öncelikleriniz neler oluyor?

Tabii ki çok severim. Kızımla birlikte seyahat ederken önceliklerim ilk etapta Arven’in konforudur. Bu sebeple A’dan Z’ye Arven’in her şeyini yedekli bir şekilde yanıma alırım. Hatta her öğün yemeği de yanımda olur. Hiçbir şekilde kızımın huzursuzluk yaşamasını istemediğim için çok tedbirli davranırım o konuda.

Bu yaz tatil yapmayı düşünüyor musunuz? Pandemi tatil planlarınızı nasıl etkiledi?

Açıkçası çok etkilemedi, çünkü genelde yoğun çalıştığımız için fırsat bulduğumuzda tatil için yazlığımıza gideriz. Bu yıl da bizim için öyle olacak.

Instagram’ın önemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Platform hakkında en çok neyi seviyorsunuz?

Bulunduğumuz dönemde Instagram’ın önemi çok büyük. Her kesimden ve her yaşta insana ulaşabileceğiniz bu kadar yaygın başka bir platform yok şu anda. Aslında Instagram’ın da en sevdiğim yönü bu. Yüzbinlerce insan bizim her anımıza şahitlik ediyor, kızımızı ve bizi yüz yüze tanışmadığımız halde çok seviyor. Bu çok mutluluk verici bir şey.  

Ve son olarak, annelik hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Annelik çok mucizevi bir şey. Gerçek anlamda yaşanmadan bilinemeyecek türden bir his. Öncelikle küçücük bir şey sizin bedeninizde can buluyor, büyüyor ve sonra dünyaya geliyor. Daha sonra sizin bedeninizden beslenmeye devam ediyor, sizin kokunuzla uyuyor ve her gözünü açtığında sizi karşısında görüyor. Sizin sevginizi her an hissediyor ve siz onun bu sevgiyi hissettiğinin farkında oluyorsunuz. Sonraki süreçte her anını merakla beklediğiniz, şimdi emekledi, ayağa kalktı, yürüdü, konuştu diye heyecanlandığınız, hatta sevinçten sizi ağlatacak başka bir duygu olabileceğini sanmıyorum. Biz şimdi yavaş yavaş okul aşamasına geliyoruz ve bunun heyecanını hissediyoruz. İnşallah bundan sonrada bu heyecanımız ömrümüzün sonuna kadar hiç eksilmez.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.