Latest Posts

Dostluk denilen şey…


Grégory Panaccione’nin sessiz kitabı Arkadaşım Toby oyunbaz bir köpeğin, sahibiyle olan ilişkisini köpeğin gözünden suluboya resimler eşliğinde anlatıyor. 

Kelimelerin bile bazen tanımlamaya yetemeyebileceği kimi duygu ve davranışları çizgilerin gücüyle yansıtan kitap, her yaştan okurunu kâh güldürüyor kâh hüzünlendiriyor.

Toby, bir sahil kasabasında sahibiyle birlikte sakin ve sessiz bir hayat sürmektedir. Günlerini doğa içinde, topraklarına ve sahibine göz kulak olarak geçiren Toby, diğer tüm köpekler kadar mutlu ve huzurludur. Derken, ”ansızın” bir kedinin hayatlarına girmesiyle tüm dengeler değişir. Acaba ressamlık yapan sahibi gerçekte göründüğü kadar mutlu değil midir? Kimbilir belki kedi de davetsiz bir misafir değildir. Her şeyden öte, belki de kişinin iç dünyasıyla iletişim kurmasının çok farklı yolları vardır. Özgürlüğüne düşkün bir köpek olan Toby, kafasını kurcalayan ve yaşama bağlılığını sınırlayan bu yeni sürece alışabilecek midir? 

Grégory Panaccione sevgi ve şefkatle örülmüş müthiş bir hikâye resimlediği Arkadaşım Toby‘de, köpekleri insanlara bağlayan dostluğun derinliği hakkında uzun uzun düşündürüyor. 


Anlatısındaki küçük mizahi dokunuşlarla bu eğlenceli grafik roman, gerçek yaşamdan paylaştığı renkli ”an”larla özellikle köpek sahibi okurlar için benzersiz bir deneyim paylaşımı vadediyor. 

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.