Latest Posts

Durmayalım düşeriz

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Burcu Aktaş, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan ‘Durmayalım Düşeriz‘ adlı romanında yine bir mahalle öyküsüyle minik okurların karşısında. Aktaş, birbirinden ilginç karakterlerle anlattığı bu heyecanlı keşif hikâyesinde, bir araya gelme, iletişim kurma, hayal gücü, dayanışma gibi kaybolmaya yüz tutan değerleri hatırlamamızı sağlıyor.

Yağmurlu bir günün sabahında Yokuşpaşalılar acı bir çığlıkla uyandı:

“Asumaaan! Neredesiiin? Yer yarıldı da içine mi girdin Asuman!”

Oysa mahallede tek kaybolan Asuman değildi. Art arda hiç akla gelmeyecek şeyler de kaybolacaktı, mesela Bakkal Osman’ın dükkânının kapısı.

 Yokuşpaşa sakinleri bu gizemi çözmek için ilk kez bir araya toplandılar: Kaybolanları nasıl geri getirebilirlerdi?

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Burcu Aktaş, yeni bir mahalle öyküsüyle okurlarıyla buluştu. Yazar, küçük bir mahallede birbirinden ilginç karakterleri bir araya getirdiği ‘Durmayalım Düşeriz adlı romanında, okurlarını heyecanlı bir keşif hikâyesine ortak ediyor.

UNUTULAN DEĞERLERİ HATIRLATIYOR

Mahalle sakinlerinden küçük Asuman’ın kaybolmasıyla başlayan öykü, bir araya gelme, birbiriyle iletişim kurma, küçümsenen hayal gücü, dayanışma gibi değerlerin güzelliğini hatırlatıyor. Burcu Aktaş diğer romanlarında olduğu gibi, ‘Durmayalım Düşeriz’ romanında da sıcak edebi diliyle ve ustaca bir kurguyla okurları yabancılaşma, farklılıklara saygı, kent yaşamı, değerleri kaybetme, kültürel erozyon gibi konular üzerine düşünmeye davet ediyor. 9 yaş ve üstü okurlar bu heyecanlı keşif hikâyesini çok sevecek…

Durmayalım Düşeriz Künye;

Yazan: Burcu Aktaş
Resimleyen: Müjde Başkale
Yayınevi: Redhouse Kidz
Türü: Roman
Yaş Grubu: 9 yaş ve üzeri

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.