Latest Posts

Tiggo’ya ilgi büyük

Ülkemizde özellikle aileler tarafından tercih edilen SUV segmentinde hareketlilik devam ediyor. Bu sınıfın en yeni modellerinden Tiggo çok kısa süre önce pazara girmesine rağmen en çok tercih edilen SUV olarak listenin en tepesine adını yazdırdı.

Geniş aileler için SUV segmentin önemi büyük. Konfor ve güvenlik arayışındaki çocuklu aileler için otomobil seçerken ilk tercih edilen segment olarak dikkat çekiyor. SUV segmentinde henüz çok yeni olmasına rağmen Chery TIGGO 8 PRO, sahip olduğu avantaj ve teknolojilerle orta boy SUV sınıfında lider olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mart 2023’ün sonunda Türkiye pazarına giriş yapan Chery, 3 farklı SUV modeliyle kısa zamanda segment liderliklerini zorlamaya başladı. Chery’nin Türkiye’deki amiral gemisi modeli TIGGO 8 PRO, sahip olduğu gelişmiş, avantajlı ve teknolojik özelliklerle üstün lüks deneyimi sunarken, lanse edildikten sadece 2 ay gibi kısa bir süre sonra orta boy SUV sınıfında liderliğe ulaştı. Mayıs 2023’te 2917 adetten kapanan D-SUV pazarında, bu satışın 1098 adedini Chery TIGGO 8 PRO tek başına gerçekleştirdi. 5 ay toplamında ise 9004 adetlik bir büyüklüğe erişen D-SUV pazarında Chery TIGGO 8 PRO, sadece 2.5 aylık performansla 1528 adetlik satışa ulaşarak sınıfının en çok satan modeli oldu. Her ayrıntıda hissedilen lüks duygusu pazardaki bazı premium markaları geride bırakacak türden özelliklere sahip TIGGO 8 PRO’nun kısa sürede pazarda öne çıkmasının ve birçok premium otomobil kullanıcısının da yeni tercihlerinden biri olmasının önümüzdeki aylarda artarak devam edeceği öngörülüyor.

Çin’in en büyük otomotiv üreticisi Chery, kısa bir süre önce giriş yaptığı Türkiye pazarında, 3 farklı SUV modeliyle şimdiden zirveye adını yazdıracağının sinyallerini vermeye başladı. Markanın, 5+2 koltuk kapasiteli amiral gemisi modeli olan TIGGO 8 PRO, D-SUV Segmenti’nin yeni lideri oldu. Başarılı kariyere sahip, yaşam kalitesine önem veren şehirli bireyleri hedefleyen TIGGO 8 PRO, girişimciler veya üst düzey yöneticiler için de lüks bir kara yolculuğu vadediyor. Sahip olduğu özelliklerle hedef kitlesinin lüks, konforlu ulaşım ve yaşam tarzı gereksinimlerine de cevap veriyor. Chery TIGGO 8 PRO, akıllı sürüş açısından yalnızca sürüşü daha eğlenceli hale getirmekle kalmayan, aynı zamanda aktif ve pasif güvenliği kapsamlı bir şekilde iyileştiren yeni nesil 4.0 ADAS sistemine güveniyor.

3 farklı ekranın olduğu iç mekan

Türkiye pazarına gireli henüz 2 aydan biraz uzun bir süre olsa da, TIGGO 8 PRO üst seviye pazarda yoğun bir ilgi ile karşı karşıya kaldı. Akıllı teknolojinin ilerlemesiyle lüks, artık tasarımın getirdiği görsel zevkle sınırlı kalmıyor, teknolojik konfigürasyona da yansıyor. TIGGO 8 PRO, lüks bir kokpit ambiyansı oluşturmak için üçlü ekran konseptini kullanıyor. Bu konsept, 10,25 inçlik dokunmatik merkezi kontrol ekranı, 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı ve 7 inçlik LCD gösterge ekranından oluşuyor.

İş adamlarının ofisi ya da geniş ailelerin yardımcısı

Üst düzey iş insanları için otomobiller sadece birer ulaşım aracı değil, aynı zamanda geçici bir dinlenme yeri veya işlerini takip ettiği bir ofis de olabiliyor. Dolayısıyla oturma alanı ve konfor adına daha yüksek gereksinimlere sahip oluyorlar. TIGGO 8 PRO, 1746 mm gövde yüksekliğine ve 2710 mm aks mesafesine sahip. Bu, sınıfının en iyi değerlerinden biri. 5+2 koltuk düzeni, farklı oturma kombinasyonları sağlıyor. 5 kişilik kullanımda arkada 1179 litreye varan bir bagaj hacmi oluşuyor. İkinci sıra koltuklar katlandığında bu alan 2101 litreye kadar çıkıyor.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.