Latest Posts

Nasıl sakinleşir ?

Dünyadaki ilk günlerinde miniğiniz kendisini ifade edemez ve sürekli ağlar, ağlar, ağlar…. Panik yapmayın sakinleştirmek için önerilerimizi deneyin.

İlk günler Aslında ağlamak bebeğinizin sizinle iletişim kurabilmesinin tek yolu. Siz de gelin onunla savaşmayın. Neden ağladığını yorumlamayı öğrenin. Aç olduğu, uykusu geldiği ya da altının değişmesini istediği için ağlıyor olabilir. Ya da sadece kucaklanmaya ihtiyacı vardır.

Deneme-yanılma Bebeğiniz zor bir bebek olabilir. Bu yüzden onu sakinleştirmeyi öğrenirken farklı teknikler deneyin. Ama unutmayın ki, büyüdükçe tercihleri de değişecektir. Bir hafta önce onu sakinleştiren yöntem bir hafta sonra çığlık atmasına neden olabilir.

Yakınlaşmak Onu kucağınıza alın ve göğsünüze yaslayın. Böylece omuzlarınızdan yukarı doğru bakabilir. Size yakın olmayı seveceğini biliyorsunuz. Göğsünüzde yatarken dünyaya bambaşka bir gözle bakıyor olacak. Bu da onu sakinleştirecek.

Hafifçe sallamak Bebekler sakin, ritmik, nazik hareketleri sever. Kucağınızda hafifçe sallayın. Ya da yattığı yerde yavaşça bir sağa bir sola çevirin. Sırtına ya da poposuna çok hafifçe pat pat diye vurabilirsiniz. Bu ona kalbinizin ritmini hatırlatır.

Güzelce ovmak Masajın ağlamayı azalttığı kanıtlanmış durumda. Bebeğinizin ellerini, ayaklarını hafifçe ovun. Sonrada bedenini dairesel hareketlerle okşayın. Eğer işe yaramazsa başka bir gün tekrar deneyin. Belki o sırada ihtiyacı olan masaj değil başka bir şeydir.

anne & bebek

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.