Latest Posts

Biraz da kendinize odaklanın!

Hayat koşuşturmacası içinde kendinize zaman ayıramıyor ve akıp giden zaman karşısında kendinizi kötü mü hissediyorsunuz? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir hatırlatma yapalım! Biraz kendinize odaklanmanızın vakti… İşte size hayatınızı daha da güzelleştirecek ipuçları…

Pandemi döneminde kaygılarımızın tavan yaptığı, online eğitimde olan çocuklarımızla sinir harbi içinde olduğumuz, vaktin çoğunu evlerde geçirmemize rağmen zamanın sanki daha hızlı aktığı, hiçbir şeye yetişemez hissettiğimiz ilginç zamanlar…

Ancak kadın gücü tartışılmaz…

Yaşamın her alanında başarıyla yer alan kadınlar,  gelişim için kendilerine sunulan önerileri değerlendirmek ve yaşama geçirmek konusunda oldukça başarılı. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını güçlü bir şekilde hissettiren kadınların, kendi yaşamlarını güzelleştirmek ve iyileştirmeleri de yine kendi ellerinde… Özellikle ihtiyaç olan bu dönemde hayatı güzelleştirecek ipuçlarını dikkate alın. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!

Bedeninizi tanıyın Bizi taşıyan bedenimiz özene ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle bedeninizin size söylediklerine kulak vermeniz gerekir. Beslenmenize dikkat edip; spor, yoga ve meditasyon gibi çalışmalarla bedeninizi destekleyin. Bedeninizin varlığını, ritmini hissetmek ve bu yolla içsel bir bağ kurmak yaşamı algılayışınızı etkileyecektir.

Unutmayın siz dünyaya güzel baktığınız sürece çocuklarınız da güzel bakacak, mutlu olun ki mutlu olsunlar!

Kendinizi tanıyın Sizi belirleyen özellikleri, güçlü ve zayıf yönlerinizi tanıyın. Kendinizi ancak “kendinizi tanırsanız” sevebilirsiniz. Kendinize dair gerçekleri görüp kabul etmek, içinizde oluşacak duyguyla sizi huzurlu ve mutlu bir geleceğe taşıyabilir.

‘Keşke’ ve ‘ama’ ları hayatınızdan çıkartın Gelişmek ve gelişimle renklenen bir yaşam sürmek için “keşke” ve “ama” kelimelerini yaşamınızdan uzak tutun. Yaşam ileri giden bir süreçtir, geçmişi görüp ders çıkartmak iyidir fakat bu iki kelimenin alt anlamlarının da oluşturduğu baskının sıkışmışlığıyla geçmişe takılı kalmayın.

İşinizi sevin ve önemseyin Dişil özelliklerinizle iş dünyasında var olmanız sizi hem kendinize hem de yaşama yabancılaşmaktan koruyacaktır. Ancak iş dünyasının sizden beklediği “erkek gibi hissetme ve davranma”  kalıbına girmemeye özen gösterin.

Annenizle zaman geçirin Kadınların gücü annesinden gelir ve kadınlar yeni oluşumlara, ilişkilere, büyümeye bu güçle yönelirler. Annenizden alabildiklerinizi büyük bir şükranla ve yeterlilik duygusuyla kabul edin.

Bedeninizin size söylediklerine kulak verin. Beslenmenize dikkat edip; spor, yoga ve meditasyon gibi çalışmalarla bedeninizi destekleyin.

Kadın arkadaşlarınızla bol bol zaman geçirin Kadınların birbirine verdiği destek ve yakınlık gerçekten çok kıymetlidir. Benzer duygularla benzer olayları yaşayan kişilerin bir arada olması destek ve güvenle yalnızlık hissini giderir.

Destek istemekten çekinmeyin İhtiyacınız olduğunda aile bireylerinizin özellikle de hayat arkadaşınızın desteğini istemekten, ihtiyacınızı dile getirmekten ve size gereken desteği almaktan çekinmeyin. Partnerinin desteğini alabilen kadın yaşamın getirdiği zorlukları daha kolay bir biçimde göğüsleyebilir ve ilişkisinden aldığı güçle özünden uzaklaşmadan yaşam mücadelesini sürdürebilir.

Sevmeye odaklanın Sevilmeyi değil sevmeyi yaşamınızda öncül kılın. Ama önce kendinizi sevin. Sevgi sadece severken oluşur. Kendisini sevebilen başkalarını da sevebilir. Her kim olursa ve nasıl özelliklere sahip olursa olsun, karşınızdakinin sizin gibi olmasını, size benzemesini beklemeden sevin ve kabul edin.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.