Latest Posts

Yürüyen Çınar

Atatürk’ün Yalova’da dalları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştirdiği ulu çınarın öyküsünden ilham alan ‘Yürüyen Köşk’ kitabı, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) baskısıyla yeniden raflardaki yerini aldı.

Yürüyen Köşk’ü duymuş muydunuz? Yalova’da, denize bakan bir müze şimdi… Atatürk, sahilde görüp çok etkilendiği ulu bir çınar ağacının yanına bir köşk yaptırır. Fakat bir süre sonra çınarın dalları köşkün çatısına zarar vermeye başlar ve bahçıvan Atatürk’ten dalları kesmek için izin ister. Atatürk dalların kesilmesi yerine köşkün yürütülmesini isteyince de köşk, İstanbul’dan getirtilen tramvay rayları üzerinde sekiz çocuk adımı yürütülür.

İşte hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik kitaplarıyla sevilen yazar Simlâ Sunay’ın Yürüyen Çınar kitabı, ilhamını bu meşhur çınardan alıyor.

Çınar nasıl da öfkeliydi bir gün. Çıkardı köklerini topraktan, yürüdü yapraklarını fırlata fırlata. Nereye böyle çınar? Atatürk dallarına zarar gelmesin diye taşıtmadı mı koca köşkü yanından?..

Sevilen yazar Simlâ Sunay’ın kitabı, ödüllü sanatçı Huban Korman’ın rengârenk resimleriyle, kahramanları tarihi çınar ve çocukların eşliğinde, doğayı korumanın önemini vurguluyor.

Yürüyen Çınar, ağaçları ve doğayı korumanın önemini vurgulayan bir öykü. Hem çocuklara hem yetişkinlere yönelik kitaplarıyla sevilen yazar Simlâ Sunay’ın yazdığı bu öykünün kahramanları ise Yürüyen Köşk’ün tarihi çınarı ile çocuklar.

YÜRÜYEN ÇINAR

Yazan: Simlâ Sunay

Resimleyen: Huban Korman

Yayınevi: Redhouse Kidz

Türü: Çocuk Edebiyatı – Resimli Öykü

Yaş Grubu: 4 yaş ve üzeri

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.