Latest Posts

Yedi yaşıma girmeden önce bilmem gerekenler

Sevilen yazar Tülin Kozikoğlu’nun usta kalemi ve illüstratör Seda Mit’in güçlü çizgileri bir çocuğun duygu ve düşüncelerinde birleşip okuru bir başka iletişim şekliyle tanıştırıyor. Hikâyemizin kahramanı 7 yaşına girecek. Okula başlayacağı için çok heyecanlı. Afacan ağabeyi de “7 yaşına girmeden önce bilmen gereken şeyler var,” diyerek ortalığı biraz karıştırıyor.

Bir haftada kaç gün var? Neden mevsimler sadece dört taneyken aylar
bu kadar çoklar? Ya renkler, notalar, yönler, kıtalar?.. Peki aldığımız nefes içimizde nerede saklanıyor? Neden kediler de okula gitmiyor? Ayakkabının sağ tekini sol ayağa giyince ne oluyor?

Hikâyemizin kahramanı 7 yaşına girecek. Okula başlayacağı için çok heyecanlı. Afacan ağabeyi de “7 yaşına girmeden önce bilmen gereken şeyler var,” diyerek ortalığı biraz karıştırıyor. Bilmesi gerekenlerin ne olduğunu düşünürken kahramanımızın kafasında pek çok soru oluşuyor. O bunlara cevaplar ararken yediden yetmişe her yaştan okur da yedi rakamının eşliğinde tatlı bir yolculuğa çıkıyor. Meraklı ve nazik olmanın hepimizin ortak paydası olduğuna vurgu yapan bu harika kitap kahramanının işitme engelli oluşunu odağına almadan işitme engellilikle ilgili farkındalık uyandırmayı başarıyor. Ne bildiğinden çok ne olduğunun önemine, her şeyden çok “gönül dili”nin gücüne vurgu yapan bu kurgulaştırılmış kurgu-dışı kitap ayrıca iki eğlenceli oyun barındırıyor. Kahramanın yolculuğuna eşlik ederken 7 sanat dalına gönderme yapılan sayfaları ve resimlerde Türk İşaret Dili’yle gösterilen sözcükleri arayıp bulmaya hazır mısınız?

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.