Latest Posts

Mutluluk bir kıvılcım

Masal anlatıcısı Judith Malika Liberman’ın yazdığı, Zeynep Özatalay’ın resimlediği “Mutluluk Bir Kıvılcım”, Redhouse Kidz tarafından yayımlandı. “Şarkılı Masallar” serisinin dördüncü kitabı olan bu masal 4 yaş ve üzeri çocuklar için mutluluk, duygular, ev yaşamı gibi konuları ele alıyor.

Judith Malika Liberman, “Şarkılı Masallar” serisinde geleneksel masalları yeniden yorumluyor. Bu serideki tüm kitaplar gibi “Mutluluk Bir Kıvılcım”ı da Liberman’ın anlatımı ve şarkıları ile YouTube ve SoundCloud platformlarından dinleme imkanı var. Bunun için kitabın arka kapağında yer alan karekodu telefon ya da tabletinize okutmanız yeterli. Ayrıca kitabın sonunda etkinlik önerileri de yer alıyor.

“Feride Teyze yıllarca sirke ve turşu yapıp pazarda satmıştı. Hâlâ evi buram buram sirke kokuyor, komşuları evine ‘sirke küpü’ diyordu. Bu yüzden Feride Teyze sabahtan akşama kadar kapı eşiğinde oturup şikâyet ederdi:

Of of of, yazık bana. Vah vah vah, yazık, evet.

Ah ah ah, yazık bana. Yazık bana, evet, evet!

Derken bir gün bir mutluluk perisi, kasabanın üstünden geçerken sirke küpünden yükselen mutsuzluk bulutlarını fark etti. Ve neler değişti neler…”

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.