Latest Posts

Mıymıy Teyze

Mıymıy Teyze geri döndü… Aytül Akal ve Zeynep Özatalay’ın çizgi filmleri aratmayan ”Mıymıy Teyze” serisi, sokaklardaki cümbüşe renk katacak bir serüvenle karşımızda. Mıymıy Teyze yeni arkadaşıyla aramızda…

Çok sevdiği evine ”duygusal anlamda” sığamayan Mıymıy Teyze, can sıkıntısına ”iyi” gelecek yepyeni öyküsünde; yalnızlık, dostluk ve hayvan sevgisi gibi temalara değiniyor. Kıpır kıpır anlatımı ve matrak resimleriyle küçükler kadar büyüklerin de okuduğu Mıymıy Teyze, yine hem güldürüyor hem de düşündürüyor…

Üst kat komşusu Mine ve ailesi tatile çıkınca Mıymıy Teyze evde çok ama çok sıkılır. Örgü örer, ilmek kaçırır… Satranç oynar, kendine yenilir… Pişirdiği yemeğin tadını beğenmez. Oflar, poflar… Ah, bir de şu ikide bir çalıp duran kapı zili yok mu!

Ne yapsa ne etse zaman bir türlü geçmez. Sonunda, sokağa çıkmaya karar verir ve şenlik başlar! Acaba sokakta Mıymıy’ı ne gibi sürprizler beklemektedir?

Her kitapta bambaşka bir ruh hâli ile bizleri selamlayan Mıymıy Teyze, altıncı serüveninde can sıkıntısından kurtulmanın yolarını arıyor; hayata mutlulukla sarılınca her sorunun kendiliğinden çözüleceğini hatırlatıyor.

Mıymıy Teyze-6 Sokakta, 5 yaş ve üzeri çocuklar için resimli bir kitap…

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.