Latest Posts

Melodi merdiven

Ağustosböceği ile acemi çobanın müzik dolu öyküsü… Kitabın her sayfası notalarla dolu…

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan müzikli kitap Melodi Merdiven, okurları müzik dolu keyifli bir okuma yolculuğuna çıkarıyor. Müzik öğretmeni Özlem Yurteri Gürevin ve yazar-çizer Ece Zeber’in birlikte yazdıkları Melodi Merdiven’in her sayfası notalarla dolu… Okurlar bir yandan rengârenk çizimlerin olduğu sayfaları çevirirken, bir yandan da karekodları okutarak bu gülümseten yolculuğa adım adım eşlik edebiliyorlar…

Müziğin dilinden anlayan, notaları bilen ağustosböceği, bildiklerini acemi çobana öğretmeye hazır. Böylece acemi çoban, koyunlarıyla iletişim kurarken müzikten faydalanabilecek. Onlar melodi merdivende adım adım notaları tanıyıp şarkılarını oluştururken, bizler de sayfalardaki karekodları okutarak bu yolculuğa eşlik edebiliriz.

HER SAYFADA KAREKOD

Yaşam boyu en yakın dostlarımızdan biri olan müziğin dilini öğrenmeyi kim istemez… Melodi Merdiven, çocukları notaların büyülü dünyasına davet ediyor. Müzik öğretmeni Özlem Yurteri Gürevin ve yazar-çizer Ece Zeber’in birlikte yazdıkları, her sayfası müzikle dolu Melodi Merdiven, keyifli anlatımı, rengârenk çizimleriyle bir solukta okunuyor. Çocuklar kitabın sayfalarını heyecanla çevirirken bir yandan da sayfalardaki karekodları okutarak ağustosböceği ile kaval çalamayan çobanın gülümseten öyküsüne de adım adım eşlik edebiliyor. 6 yaş ve üzeri tüm çocuklar keyifle okuyabilir.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.