Latest Posts

Geleceğe dokunan bir proje…

Hisar Okulları 25. yılını güzel bir proje ile kutluyor. ‘Gelecek Rehberi’ projesinde, tüm Türkiye’den ve dünyadan öğrenciler soracak uzmanlar yanıtlayacak… Yani öğrenciler geleceklerinin haritasını sorularıyla çizecekler…

Hisar Okulları; 25. yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek Gelecek Rehberi projesiyle, alanında uzmanların rehberliğinde öğrencilerin geleceğe ilişkin sorularını yanıtlayacak. İlk aşaması okul bünyesindeki 1.400’ün üzerinde öğrencinin katılımıyla tamamlanan proje, ikinci adımda Türkiye’de ve dünyada öğrenim gören konuk öğrencilerin katkılarıyla devam edecek. Hisar Okulları toplanan soruları ve yanıtlarını; Açık Kaynak yaklaşımı doğrultusunda Türkiye’deki ve dünyadaki öğrencilerle ve eğitimcilerle bir rehber şeklinde paylaşacak.

Öğrenciler projeye nasıl katılabilir?

İnsanlığı bilimde, sanatta, sporda ve daha birçok alanda nasıl bir gelecek beklediğine ilişkin öğrencilerin hayallerine ve meraklarına ilişkin ülke genelinde bir vizyon elde edebilmek amacıyla öncelikle Hisar Okulları öğrencileri arasında başlayan proje, Hisar Okulları web sayfası üzerinde projeye özel hazırlanan alanda Türkiye genelinde meraklı öğrencilerin sorularıyla devam edecek. Projeye katılacak olan öğrenciler https://25.hisarschool.k12.tr/gelecege-sorular/ adresini ziyaret ederek 1 Mart 2022 tarihine kadar sorularını ekleyebilir.

Öğrenciler soracak, uzmanlar yanıtlayacak

Projenin üçüncü aşamasında tüm Türkiye’deki okul öğrencilerinden gelecek sorular toplandıktan sonra konularına göre ayrılarak, alanının ileri gelen uzmanları tarafından sözlü ya da yazılı olarak cevaplandırılacak. Yanıtlar Hisar Okulları web sitesinde ve bir rehber kitapçıkta toplanacak. Proje tamamlandıktan sonra oluşacak Gelecek Rehberi’nin yıl sonunda Türkçe ve İngilizce olarak hem Türkiye’de, hem de dünyadaki tüm öğrencilerle ve eğitimcilerle paylaşılması planlanıyor.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.