Latest Posts

Doğum sonrası fit olmak…

Hamilelik sürecinde vücudumuzun büyük değişikliğe uğradığı doğru… Ve sonrasında aklımızdaki büyük soru; doğum sonrası vücudum eskisi gibi olacak mı? Spor ve sağlıklı beslenme düzenini hayatımızın odak noktasına oturtursak geri dönmemesi için hiçbir neden yok. Ve şükür ki bu noktada teknoloji de işimizi fazlasıyla kolaylaştırıyor…

Hamilelikte kilo artışı

Doğum sonrası odak noktamızda elbette miniğimiz var. Ancak bir süre sonra kıyafetlerimiz eskisi gibi üzerimize olmayınca, vücudumuzdaki deformasyonu gördüğümüzde canımız da sıkılmıyor değil. Kimi anneler bunu dert etmeyebilir ama sağlıklı ve fit görünmenin psikolojilerine pozitif etkisi olan her kadın için bu bir sorun olabiliyor. Sağlıklı beslenme alışkanlığı, düzenli spor bu süreçte en büyük yardımcınız. Ama bazen yeterli gelmiyor, ya da daha kısa sürede vücudunuzun eski şekline dönmesini isteyebiliyorsunuz. Doğum sonrası vücudumuzda en çok ne tür değişikler olduğunu ve şekillendirme için teknolojinin bize sağladığı avantajları ‘Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği’ Koordinatörü Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş anlattı…

Estetik kaygılarınıza son verin
Doğum, kadınların hayatında eşsiz ve mucizevi bir deneyim olmak ile birlikte, bebeğin dünyaya gelmesinden sonraki dönem anne için tam bir adaptasyon sürecidir. Anne, bebeği ile yeni hayatına alışmanın yanı sıra, gebelik sürecinde vücudunda oluşan değişikliklere de alışmaya çalışmaktadır. Özellikle doğum sonrası da hızla iş hayatına dönen kadın kendini iyi hissetmek ister, estetik kaygılara neden olan bu süreçte doğru yöntemlerle sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak mümkün.
Doğumlar ve gebelik, kadınların vücudunu etkileyen en önemli sebeplerden biridir. Hamilelik sürecinde hormonal ve mekanik değişiklikler, en fazla yüz lekelenmelerinde, karın bölgesi, memeler, bel, basenler, bacak içleri ve vajinada kendisini gösterir.

‘Hamilelik döneminde en çok değişim; yüz lekelenmelerinde, karın bölgesi, memeler, bel, basenler, bacak içleri ve vajinada kendisini gösteriyor.’

Vajinal sıkılaşma başarılı oluyor
Doğum sonrası vajinal gevşeme ve genitalde renk koyuluğu görülebilir. Vajinal genişlemelerde fraksiyonel karbondiyoksit lazer ile “lazer ile vajinal daraltma” (vajinal sıkılaştırma, yenileme, gençleştirme) uygulaması çok başarılı sonuçlar veriyor. Yaklaşık 40 dakika süren uygulamada, genelde tek seansta istenilen sonuçlara ulaşıyoruz. Aynı seansta dış genital bölgede renk açma, gençleştirme ve doğum izlerine müdahale etmek de mümkün.

Anne ve bebek

Hepimizin hayali; pürüzsüz ve gergin karın
Doğum sonrası, anneliğin keyfini çıkaran bayanlar, doğum sonrası lokal yağlanmalar, sarkmalardan mutsuz olmaktadırlar. Karın duvarı gevşer ve sarkar. Gebelik sayısının artmasına göre sarkmalar ve gevşemeler daha fazla olur. Gebelik sonrasında özellikle göbeğin alt kısmında görülen sarkma, gevşeklik, çatlaklar ve karnın tümünde görülen şişlik anneleri rahatsız eden sorunların başında gelir. Gebelikler, bel bölgesinde yağlanma artışına sebep olmaktadır. Karın bölgesi ve bel bölgesi yağlanmaları için farklı tedavi seçenekleri mevcut, kişinin ihtiyacına göre mezoterapi, soğuk lipoliz, akustik dalga tedavileri, radyofrekans uygulamaları, buz şoklu lipoliz uygulamaları, zayıflama aşıları önerilebilir.

Deri çatlakları kabusunuz olmasın
Çatlaklar kalça, basen, karın ve meme bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için, en çok bu bölgelerde oluşmaktadırlar. Çatlakların ilk oluştukları anda görülen pembe veya mor rengi, daha sonra beyaz sedefimsi renge dönüşür. Çatlak tedavisi için, karbondioksit fraksiyonel lazer, thulium lazer, iğneli radyofrekans, PRP, hyalüronik + sülfürik asit karışımları epidermiste (cilt yüzeyi) ve dermiste (orta deri) hasar oluşturarak vücudun doğal cilt yenilenme mekanizmasını tetikler, ciltteki iyileşmeyi başlatır. 

Gebelikte artan varislere lazer ile çözüm
Kadınlar kılcal damar varisleri konusunda erkeklere göre dezavantajlıdırlar. Kadınlık hormonları damar çeperlerinin gevşemesine ve elastikiyetlerini kaybetmelerine sebep olur. Doğum sonrası özellikle bacaklarda kılcal damar varisleri gelişimi veya mevcut olanlarda artış izlenebilir. Ayrıca basıya bağlı dolaşım bozukluğu da varise sebep olabiliyor. Bu damarlar ağrısız ve kısa süre alan Nd-Yag Lazer ve skleroterapi uygulamaları ile yok edilebilmektedir.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.