Latest Posts

Atatürk de bir zamanlar çocuktu!

Yirmi yılı aşkın bir süredir çocuklarla birlikte oyunlar sahne koyan, öyküler yazan Hafize Çınar Güner’in, çocukların Atatürk’e bir ders, bir ödev ya da bir süper kahraman gibi bakmamaları, onu yürekten anlayıp çok daha yakından tanıyabilmeleri için kaleme aldığı kitap; ‘Atatürk Gibi’, Huban Korman’ın eşsiz resimleriyle minik okurlara ilham kaynağı oluyor.

Dinozor Çocuk’un okurlarla buluşturduğu Atatürk Gibi adlı kitap, son yüzyılın en büyük dehası olan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, bir zamanlar tıpkı hepimiz gibi bir çocuk olduğunu anlatarak minik okurlara ilham kaynağı olabilecek bir kitap.

Yirmi yılı aşkın bir süredir çocuklarla birlikte oyunlar sahne koyan, öyküler yazan Hafize Çınar Güner’in, çocukların Atatürk’e bir ders, bir ödev ya da bir süper kahraman gibi bakmamaları, onu yürekten anlayıp çok daha yakından tanıyabilmeleri için kaleme aldığı kitap, Huban Korman’ın eşsiz resimleriyle daha da anlam kazanmış. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu anlamlı senede 14 bin baskıya ulaşan Atatürk Gibi, raflarda ve internet satış sitelerinde satışa sunuldu.

Mustafa Kemal Atatürk, şüphesiz son yüzyılın en büyük dehası. Atatürk, büyük bir komutan ve devlet adamı olmanın yanı sıra; sanat, spor, hukuk ve pek çok alana hâkim bir aydındı. Ama o bir zamanlar benim ve senin gibi bir çocuktu. Kimi zaman çimlere uzanıp bulutlara bakıp hayaller kurar, kimi zaman en sevdiği dondurmanın peşine düşerdi.

Büyüdüğünde merakı, azmi ve mücadelesi bir ülkenin kaderini değiştirdi. Şimdi sen de onun gibi hayallerinin peşinden gitmeye, öğrenmeye ve mücadele etmeye var mısın?

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.