Latest Posts

Annelerin emzirme tercihi!..

Philips Avent, emzirme ve anne sütünün önemine dikkat çekmek için ‘Dünya Emzirme Haftası Araştırması’ yaptı. Emzirme haftası için 25 ülkede annelerin emzirme tercihlerini araştıran Philips, Dünya Emzirme Haftası Araştırması ile emzirme ve anne sütünün önemine dikkat çekti.

Anne karnından başlayarak, bireylerin yaşamları boyunca daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürdürebilmeleri hedefiyle yola çıkan Philips, Dünya Emzirme Haftası öncesinde, Philips Pregnancy+ uygulaması üzerinden, 25 ülkede 6 bin anne ile emzirme deneyimleri hakkında global bir araştırma yaptı.

Global Emzirme Araştırmasına göre, dünya genelinde annelerin yaklaşık üçte ikisi, ‘normal’ olarak kabul edilirse toplum içinde daha rahat ve güvenli bir his ile bebeklerini emzirebileceklerini vurguladı. Toplum içinde emzirmeye sıcak bakmayan annelerin yüzde 52’si ise bu kararı almalarındaki en önemli etkenin ‘Tanımadıkları kişilerin yanında emzirmekten rahatsızlık duyma ve tereddüt yaşama’ olduğunu belirtti.

Global Emzirme Araştırmasına göre, dünya genelinde annelerin yaklaşık üçte ikisi, ‘normal’ olarak kabul edilirse toplum içinde daha rahat ve güvenli bir his ile bebeklerini emzirebileceklerini vurguluyor.

Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörü Hatice Vanlıoğlu

Türkiye’de 240 annenin katıldığı araştırmada dikkat çeken sonuçlar

Türkiye’den araştırmaya katılan annelerin yüzde 49’u, toplum içimde emzirmenin kendileri için uygun olmadığını belirtirken, yüzde 30’u toplum içinde emzirmeye sıcak baktığını bildirdi. Ülkemizdeki annelerin yüzde 21’i ise buna henüz emin olmadığını dile getirdi. 

Toplum içinde emzirmeyi uygun bulmayan 169 annenin yüzde 50’si, ‘Halka açık yerlerde emzirmeyi uygunsuz buluyorum’,yüzde 43’ü ‘Emzirme kendime sakladığım özel bir konu’, yüzde 33’ü ise ‘Tanımadığım insanların yanında emzirmek beni rahatsız ediyor/utandırıyor’ dedi.  

‘Bebeğinizi toplum içinde emzirmenizde sizi motive eden şeyler nelerdir?’ sorusuna Türkiye’de toplum içinde emzirmeye sıcak bakan annelerin yüzde 75’i ‘Bebeğimi ihtiyaç duyduğu anda beslemek istiyorum’, yüzde 64’ü ise ‘Emzirmenin doğal/normal olduğunu göstermek istiyorum’ yanıtlarını verdi.

 ‘Toplum içinde emzirmek konusunda sizi kendinizden emin ve rahat hissettirecek olan şey nedir?’ sorusuna Türkiye’de araştırmaya katılan annelerin yüzde 46’sı, ‘Bebeklerin toplum içinde emzirilmesi normal kabul edilirse’ yanıtını verirken, yüzde 32’si eşlerinden destek görmeleri halinde toplum içinde emzirebileceklerini belirtti. 

Hatice Vanlıoğlu: “Ebeveynleri desteklemek ve hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz”

Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörü Hatice Vanlıoğlu, “Yapmış olduğumuz Global Emzirme Araştırması, bize sağlıklı gelecek nesillerin yetiştirilmesi için anne sütü ve sürdürülebilir emzirmenin önemini bir kez daha gösterdi. Anne sütü, bebeğin hem sağlık hem de psikolojik gelişimini etkilerken, bebekle anne arasında olan güven duygusunun ve bağın da geliştirilmesine yardımcı oluyor. Annelerin bebeklerini emzirmeye devam etmeleri için ihtiyaçları olan desteği sağlayarak, emzirme yolculuklarında inovatif ve hayatlarını kolaylaştıran ürünlerimizle yanlarında yer alıyoruz. Ayrıca yaptığımız sosyal sorumluluk projelerimizle de anneleri emzirme yolcuklarında destekliyoruz. 2015 yılında başlattığımız “Süt Saatim Projesi” ile de 240 şirkette süt odaları kurarak, 30 binin üzerinde anneye ulaştık” dedi.

Avent yeni ürününü tanıttı!

Araştırma sonuçlarının paylaşıldığı toplantıda Philips Avent yeni Elektrikli Göğüs Pompası’nı da tanıttı.  Annelerin daha rahat bir emzirme deneyimi yaşaması için geliştirilen  Philips Avent Elektrikli Göğüs Pompası, kolay taşınabilir tasarımı ile de özgürlük sağlıyor. 8 farklı ayarıyla kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlarken akıllı hafıza fonksiyonu ile ayarlarınızı aklında tutuyor. Bu sayede dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zaman süt sağma olanağı sunuyor. Kapalı süt sağma sistemi tüp kullanmayı ortadan kaldırarak, az parça ile zamanda da tasarruf imkânı sunuyor.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.