Latest Posts

Yeni bir masal serisi; Bumçikiler

Sevilen yazar Eda Albayrak’tan yeni bir seri; Bumçikiler… Eda Albayrak’ın kıpır kıpır kaleminden dökülen bu dinamik masalları çocuklar yüksek sesle okumayı çok sevecek! Bumçikiler Doğuyor ve Öylesine Bir Gün, Doğan Çocuk etiketiyle minik okurlar için raflarda yerini aldı!

Zeynep Ertunç’un renkleriyle canlanan Bumçikiler serisi, ilk okuma yolculuğunda çocuklara eğlenceli bir yol arkadaşı olacak. Serinin ilk kitabı Bumçikiler Doğuyor BUM ÇİKİ ÇİKİ sesiyle başlıyor. Toprak ülkesinde yaşayan böcekler telaşlı. Önem Hanım
vız oraya, vız buraya uçuyor. Fatma Ana’ya gidip neler olduğunu soruyor. “Çabuk Mühim kızıma haber ver! Bebekler geliyor!” diyor Fatma Ana. Bunları duyunca kafası karışan Mühim Hanım hemen bahçeye iniyor. Tam o sırada BUM ÇİKİ ÇİKİ sesleri tekrar duyuluyor. Bu kez Mühim Hanım, “Ne oluyor Fatma Ana?” diye soruyor. Fatma Ana heyecanla cevap veriyor: “Bebekler geliyor dedim ya Mühim kızım, bebekler geliyor!”

Serinin ikinci kitabı Öylesine Bir Gün’de ise Toprak ülkesindeki barınakta böcekler sakin sakin yaşarken Bumçikilerin doğuşuyla birlikte işler karışıyor. Mühim Hanım Bumçikiler için barınakta kalacak yer ayarlıyor, Önem Hanım bütün gün Bumçikilerle ilgileniyor. Ama Fatma Ana tedirgin; çünkü kar günleri yaklaşıyor ve Bumçikiler için daha çok erzak depolamak gerekiyor. Üstelik battaniye, atkı, kazak da lazım… Önem Hanım ve Fatma Ana bu işleri hallederken Bumçikilerle ilgilenmek Mühim Hanım’a düşüyor. Neyse ki Bumçikiler masal dinlemeyi çok seviyor!

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.