Home AJANDA Umutlu bir bulut hikayesi

Umutlu bir bulut hikayesi

0
40

MAPFRE Vakfı ve KAÇUV iş birliğinde hazırlanan Umutlu Bir Bulut Hikayesi ve Kahraman Maske kitapları tedavi gören çocuklar ve ailelere armağan!   

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)’nın alanda edindiği deneyimlerin yansıması olarak ortaya çıkan Umutlu Bir Bulut Hikayesi ve Kahraman Maske kitapları tedavi gören çocuklar ve aileleri için uzmanlar tarafından hazırlanmış. MAPFRE Vakfı (Fundación MAPFRE) ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı iş birliğinde hayata geçirilen “Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı” projesinin bir parçası olan kitaplar sayesinde ailelerin çocuklarının hastalığıyla daha bilinçli mücadele etmesi ve en doğru bilgileri bu sayede güncel kaynaklardan öğrenmesi hedeflenmiş.  

Umutlu Bir Bulut Hikayesi 

Klinik Psikolog Şeyma Keçeli tarafından yazılan ve Mısra Karahan tarafından resimlenen Umutlu Bir Bulut Hikayesi, Umut’un hastalık süreciyle baş etme serüvenini ve sevdiklerine duyduğu özlemini yeni arkadaşı Bulut ile nasıl değiştiğini anlatıyor.   

Hastalık sürecinin yarattığı değişimleri ve tedavi sırasında yaşanan duyguları bir çocuğun gözünden anlatan kitap, içerisindeki uygulamalı etkinliklerle çocuklar ve ailelerini bir araya getiriyor. 

Kahraman Maske  

Tedavi süreciyle ilk kez karşılaşan çocuklara yol göstermek, duygularını daha doğru ifade etmelerini sağlamak için hazırlanan Kahraman Maske, Uzman Klinik Psikolog Medya Güner tarafından yazılmış ve Özge Tığlı Taşlı da çizgileriyle kitaba hayat vermiş.  

Maskeli Kahraman Umut, hastanede tedavi görmeye başlayan ve hastalık sürecindeki yeniliklerle karşılaşan umut dolu bir çocuk. Umut, hastanede bugüne kadar deneyimlemediği duygularını kitapta yer alan etkinliklerle ifade ederken arkadaşları arasında bir Kahraman’a dönüşüyor! Umut, hastalık süreciyle birlikte korkularının yerine öğrenmenin gücünü fark ediyor, eğleniyor ve arkadaşlarına yol gösteriyor!  

Türkiye’nin 65 ilinde, 2160 çocuğa kitap gönderimi yapıldı!

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) uzun yıllardır edindiği deneyimlerin ürünü olan kitaplar Türkiye’nin 65 ilinde, 2160 kanser tedavisi gören çocuk ve aileye ulaştırıldı.  

Kanser tedavisi gören çocuklarla hastalıkları üzerine konuşmak, duygularını paylaşmak ve ifade etmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan kitapları açık kaynak olarak kacuv.org adresinden inceleyebilirsiniz.