Latest Posts

Güçlü kadınlar

Porland, iş yaşamında kadın emeğinin değerini daha yukarı taşımak, kadınların ekonomik anlamda güçlenmesine katkıda bulunmak için, ‘Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)’ ile 2022 yılında başlayan işbirliğini devam ettiriyor. Kadın tasarımcılar tarafından özel olarak hazırlanan Porland ürünlerinin satışından elde edilen kâr KEDV’e bağışlanıyor.

Porland, 2022 yılından bu yana iş birliği içinde olduğu Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile iş gücüne katılımda kadınları desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda  Porland’ın kadın tasarımcıları tarafından tasarlanan, kadın figürlü özgün desenlere sahip tabak, ikili kahve fincanı takımı ve kupa ürünlerin satışından elde edilen gelir, kadınların iş hayatına katılımını sağlayacak projeleri desteklemek üzere KEDV’e aktarılıyor.

“Özgün tasarımlar sayesinde kadınların ilhamı, gücü ve yarınlarımızı aydınlatan emeğini ölümsüzleştirdik”

KEDV ile sürdürdükleri iş birliğinin her geçen gün güçlenerek büyüdüğünü ifade eden Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Kadınların hayatın her alanına kattığı değerin önemini bilen, bunu destekleyen ve daha da yukarı taşımak için çalışmalar gerçekleştiren bir marka olarak ürünlerimizin zarafetini kadınların üretkenliği ve özgürlüğüyle buluşturmamızda KEDV’in önemli bir payı bulunuyor. Nitekim KEDV’in yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için 40 yıla yakın süredir yaptığı çalışmalar bu konudaki farkındalığı artırıyor. Kendileriyle iki yıl önce gerçekleştirdiğimiz iş birliği de bu alanda katkı sağlamamız adına bize değerli bir fırsat yarattı.

Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu

Bu sayede kadın tasarımcılarımızın oluşturduğu her biri birbirinden özgün tasarımlarla kadınların ilhamı, gücü ve yarınlarımızı aydınlatan emeğini ölümsüzleştirdik. Mağazalarımız ve web sitemizde satışını yaptığımız tabak, ikili kahve fincanı takımı ve kupalarımızdan satın alan kullanıcılarımız, yaşam alanlarını güzelleştirmenin yanında KEDV’e de destek olabiliyor. Kadınların iş yaşamında aktif olarak rol almasını, değişimlere öncülük etmesini ve başarı için her daim hırslı olmasını önemseyen bir marka olarak bu desteğin devamlılığını sağlayıp kadınların her anlamda güçlü olması için öncü rol üstleneceğiz.”

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.