Latest Posts

Dadanık ile macera başlıyor…

Dadanık ortaya çıkmadan önce; yazarın gülmekten karnına ağrılar girdi. Çizerin gözlerinden gelen yaşlar boyaları akıttı. Editör hep aynı rüyayı görüyor: Dadanık, elmasından bir ısırık alıyor. Çevirmene henüz dadanılmadı. Ama yakındır! Kütüphaneci, birbirine yapışan kitapları ayırmaya çalışıyor. Okur… Şimdi sıra onda. Dadanık’la tanışmanın tam zamanı…

Anıl Basılı’nın yazdığı, Berna Dörtpınar’ın resimlediği Dadanık, Doğan Çocuk etiketiyle raflarda yerini aldı! Dadanık’ın maceraları yeni kitaplarla devam edecek.

Anıl Basılı, Dadanık ile bizleri karanlıkta el feneriyle kitap okuduğumuz ve gülüşmelerimizle evdekileri uyutmadığımız günlere götürüyor. Dadanık’ın macerası, Çok Okuyan Mı Bilir Çok Gezen Mi sınıfında, sınıf başkanı seçimleri ile başlıyor.
Herkes seçim gününü bekliyor, öğrenciler kendi aralarında kimin seçileceğine dair tahminler yürütüyor. Saçları, ihtiyaç anında başvurulan ecza dolabı gibi olan Dadanık ise herkesten daha da heyecanlı. Defterinin bir köşesine adaylığı olan üç arkadaşının vaatlerini sıralıyor. Bakalım bu seçimi kim kazanacak?

Bu macera dolu kitap, 8 yaş ve üzeri minikler için…

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.