Latest Posts

Gözlerin sözleri…

“Gözlerin Sözleri” sergisi Metropol İstanbul’da… Başarılı ressam ve seramik sanatçısı Elif Nazlı Duran’ın kişisel sergisini haziran ayı sonuna kadar çocuklarınızla birlikte ziyaret edebilirsiniz.

Sanatçının, karakteristik büyük gözlü portrelerinin her biri, günlük yaşamdaki sıradan diye nitelendirilen herhangi bir ana ait duyguların zaman ve mekandan bağımsız hale geldiğinde ne kadar anlamlı olabileceğinin kanıtı niteliğinde. Sergide ortalama 50 parça eser yer alıyor.

Aslında son derece huzurlu bir hayatı vardı. Ama önemli bir çelişki yaşardı; evet yüzmeyi çok seviyor ama ıslanmaktan nefret ediyordu!

Çelişki

Başarılı ressam ve seramik sanatçısı Elif Nazlı Duran’ın eserlerinin hayat verdiği “Gözlerin Sözleri” sergisi haziran ayı sonuna kadar sanatseverlerle buluşacak.

Sadece Dudakların Değil, Gözlerin de Sözleri Vardır…

Pembe sakızının balonunu şişiren kırmızı ip küpeli kız, kırmızı balonunun içi sadece hava ile değil güzel duygularla dolu olan kahraman ve bir diğeri de dev şans balığını yakalayan küçük miço… Elif Nazlı Duran’ın naif ve çocuksu hayal dünyasında dolaşırken, sadece dudakların değil gözlerin de sözleri olabileceğine tanıklık edeceksiniz.

Gözlerin Sözleri sergisi Metropol İstanbul’da…

Resim eğitimini ABD’de alan ve aynı zamanda uzun yıllar basın sektöründe görev yapan sanatçı, bu sergisinde ağırlıklı olarak suluboya çalışmalarına yer veriyor. Çalışmaların en büyük özelliği ise; çerçevelerine yine sanatçı tarafından yazılan el yazısı cümleler. Bu yazılanlar sanatçının yazar kimliğine de gönderme yapar nitelikte.  Büyük akrilik tabloların ve heykellerin de yer aldığı sergi, şehrin Anadolu yakasının popüler mekanlarından Metropol İstanbul AVM’nin sergi salonunda ziyaret edilebilebiliyor. Çizimler küçük sanatseverlerin de çok hoşuna gidecek!

Elif Nazlı Duran Kimdir?

İstanbul’da doğan Elif Nazlı Duran, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi, Georgia State University Fine Arts’da resim eğitimi aldı. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlayan Duran, uzun yıllar basın sektöründe çeşitli kademelerde görev aldı ve bir yandan da resim ve seramik çalışmalarına devam etti. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kişisel ve karma sergilere katılan sanatçı, şu sıralar Paris’te düzenleyecek bir karma serginin küratörlüğünü üstlendi.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.