Latest Posts

Doğanın peşinde

İstanbul’da en çok hangi ağaçları görebilirim? Kuş gözlemi nasıl yapılır? Bir ağacın boyunu nasıl ölçerim? İstanbul’da neden bu kadar çok su kemeri var? Su samurları oyun oynar mı? Bir kızılçamı diğerlerinden nasıl ayırt ederim? İstanbul’u hangi canlılarla paylaşıyorum? İstanbul’un doğal alanları keşfedilmeyi bekliyor!

Doğan Egmont-ÇEKÜL Vakfı işbirliğiyle yayımlanan Doğanın Peşinde-İstanbul’un Doğal Alanlarına Yolculuk okurları İstanbul’daki doğal alanları keşfe çıkmaya ve şehrin barındırdığı muhteşem canlı zenginliğini tanımaya davet ediyor. ÇEKÜL Bilgi Ağacı Kitaplığı’nın bu yeni kitabı İstanbul’un dokuz doğal alanını tanıtan bir rehber niteliğinde.

Doğal alanları keşfetmek ve canlı zenginliğini tanımak için bir rehber

Büyük şehrin doğal alanlarını keşfe çıkmada ve barındırdığı muhteşem canlı zenginliğini tanımada rehberlik etmesi için hazırlanan bu kitabın sayfaları arasında dolaşırken İstanbul’un barındırdığı, ekosistem özelliğiyle öne çıkan doğal alanları keşfedeceksiniz. Bu alanlarda yaşayan canlı türlerine dair edineceğiniz yeni bilgiler, kentin doğasını yakından tanıyabilmenizi sağlayacak ve ona bakışınızı da geliştirecek.

Rengârenk çizimler ve birbirinden eğlenceli etkinlik önerilerinin eşlik ettiği Doğanın Peşinde-İstanbul’un Doğal Alanlarına Yolculuk İstanbul’un doğal alanlarını tanımak isteyen tüm okurlara zengin bir okuma deneyimi vadediyor. Gökçen Hazen’in kaleminden çıkan kitabın özgün desenleri ise usta çizer Canan Barış’a ait.

10 yaş ve üzeri çocukların keyifle okuyabileceği bir kitap…

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.