Latest Posts

Çocuklar için deprem kitabı

Japonya gibi deprem konusunu çözmüş ülkeler deprem kültürünü çocukluktan itibaren aldıkları eğitimle oluşturdular… Çocuklar İçin Deprem Kitabı da bu kültürü oluşturmaya yardımcı olmak için Prof. Dr. Naci Görür tarafından yazıldı. Kitap, Doğan Çocuk etiketiyle raflarda…

Ülkemizde deprem gelir geçer bir olay sanılıyor. Fakat deprem bu ülkenin gerçeği. Hep vardı, olmaya da devam edecek. Ama depremlerin verdiği zararı en aza indirmek mümkün. Bu da öğrenmekle mümkün. Eğer yeterli bilgi edinir ve öğrendiklerimizi uygularsak deprem korkulacak bir şey olmaktan çıkar. ‘Çocuklar İçin Deprem Kitabı’ bizi deprem hakkında bilinçlendirmek, depremi anlamamızı sağlamak ve doğru bilinen yanlışları, yapılması gerekenleri anlatmak için yazıldı.

Prof. Dr. Naci Görür depremlerden hasarsız kurtulmak için en çok çocuklara ve gençlere güvendiğini söyleyip şunları da ekliyor: “Her depremde evlerimizi, canlarımızı kaybediyor; büyük acılar çekiyoruz. Depremin üzerinden zaman geçince de unutuyoruz. Halbuki deprem, bu ülkenin bir gerçeği. Minyonlarca senedir devam ediyor ve devam edecek. Depremi durduramayız. Yapabileceğimiz tek şey “deprem dirençli kentler” oluşturarak depremlerden hasarsız veya en az zararla kurtulmaktır. Bu mümkündür. İleri ülkeler bunu başarmıştır. Biz de başarabiliriz.

Yazan: Prof. Dr. Naci Görür

Resimleyen: Irma Zmiric Çetinkaya

Hedef Kitle: 10+yaş

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.