Latest Posts

Çarpık ev

Çarpık Ev’in sırrını çözmek istiyorsan unutma; gerçekten bakmazsan, göremezsin. Redhouse Kidz tarafından yayımlanan çocuk kitabı raflarda…

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Burcu Aktaş, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan ‘Çarpık Ev’ adlı romanıyla okurlarını macera ve mizah dolu bir kurguyla kent yaşamı üzerinde düşünmeye davet ediyor. Çarpık Ev, gördüklerimiz üzerinde düşünmeye ve farklılıklarımızı kabullenmeye dair macera dolu bir pencere açıyor.

Saksağan Sokak’ta çocuklar dev apartmanlarda yaşıyor ve güneş doğmadan okul servislerine biniyorlar. Ve tüm günler ev ödevi sıkıcılığında geçiyor. Bu sokakta akşamları sert rüzgârlar estiğinde tahtaları gıcırdayan gizemli bir ev var: Çarpık Ev.

Geceleri odalarından onu merakla gözetleyen çocuklar, onun sapsarı bir ışıkla aydınlanan pencerelerinde, kuşlar gibi havada kanat çırpan marullar, canavara dönüşen bir kadın ve belki de bir fil görüyorlar! Ve dört arkadaş -Batu, Kuzgun, Melisa ve Elif Su- Çarpık Ev’in sırrını çözmek için harekete geçiyorlar.

Çarpık kentleşmenin etkisi…

Burcu Aktaş’ın romanı, çarpık kentleşmenin insanlar arası ilişkiler üzerindeki etkisi, ötekileştirme, önyargılar ve farklılıklara saygı konularını odağına alıyor. Çizer Burak Akbay’ın resimlediği, 9 yaş ve üstü okurlara hitap eden bu macera dolu keşif öyküsü, keyifli bir okuma deneyimi vaadediyor.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.