Latest Posts

Arı kız okula gidiyor…

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı- Cerebral Palsy Türkiye’nin çocuklarda farkındalığı yaratmaya yönelik olarak hazırladığı ilk çocuk kitabı “Arı Kız Okula Gidiyor” yayınlandı. Cerebral Palsy’li bir çocuğun okula başlama serüveni ve başına gelen maceraları konu alan kitap çocuklara umut aşılamayı hedefliyor.

Cerebral Palsy Türkiye Yayınlarının çocuk kitapları “Arı Kız Okula Gidiyor”   Boyut Yayıncılık tarafından yayınlandı. Arı Kız Okula Gidiyor kitabında, okula başlama heyecanı yaşayan Arı Kız’ın heyecanına ortak olmanın yanı sıra arkadaşlık ilişkileri, sosyal hayatta karşılaştığı güçlükler ve onun üstesinden nasıl geldiğini gözler önüne seriyor. Cerebral Palsy’li çocuklara yönelik hazırlanan kitap, her çocuğa umut aşılıyor.

Aynı anda raflarda yerini alacak olan bir diğer kitap “Harflerle Cerebral Palsy” ise Cerebral Palsy’li bir kişinin günlük hayatına ilişkin bilgileri alfabenin harfleri üzerinden içeriyor. Cerebral Palsy’li çocukların dünyasında yeni pencereler açacak olan bu iki kitap, www.boyutstore.com, www.hayalleredokun.com’da ve tüm seçkin kitapevlerinde ve internet sitelerinde yerini aldı. Kitapların geliri Cerebral Palsy’li çocukların eğitimine ve rehabilitasyon hizmetine dönüşecek.

Cerebral Palsy nedir?

Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesiyle oluşan, bebeklik ve çocukluk döneminde en sık rastlanan ancak buna karşın en az anlaşılan engellilik durumudur. Dünya genelinde 17 milyon Cerebral Palsy’li kişi yaşamaktadır. Türkiye’de her yıl 6.000’den fazla bebek Cerebral Palsy tanısı almaktadır.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.