Latest Posts

Vahşi şeyler…

Redhouse Kidz tarafından yayımlanan ‘Vahşi Şeyler’, yazar Burcu Aktaş’ın akıcı anlatımı ve Tansel Ünal’ın yaratıcı çizimleriyle çocukları kent yaşamında tüm canlıların yaşam hakkı üzerinde düşünmeye teşvik ediyor. ‘Vahşi Şeyler’, insan ile doğa arasındaki kopmaz bağlara dair duygulu bir çocuk romanı…

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Burcu Aktaş’ın Vahşi Şeyler adlı romanı, 85,5 yaşındaki Mualla’nın gözünden kentleşme, hayvan hakları, yaşama saygı, yaşlılık gibi konuların altını akıcı ve edebi bir üslupla çiziyor. Romanda; günlerini pencere kenarında, kalabalık ve gürültülü Şehir’i dürbünle izleyerek geçiren Mualla’nın, daha önce görmediği küçük bir kızı fark etmesinin ardından Şehir’de garipliklerin başlaması konu ediliyor. 2019-KYÖV Çocuk Edebiyatı Roman Ödülü sahibi kitap, yaşam alanlarının adil paylaşımı, doğadan yabancılaşma ve çarpık kentleşme kavramlarını Tansel Ünal’ın yaratıcı çizimleri eşliğinde sorguluyor.

Aktaş’ın tüm çocuk kitapları, ekim ayından itibaren yeni edisyonlarıyla Redhouse Kidz Yayınları’ndan yayımlanacak. Vahşi Şeyler 40. İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarla buluşurken, Çarpık Ev, Durmayalım Düşeriz ve İstasyonda Vals 2024 ilkbaharında raflarda yerini alacak.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.