Latest Posts

Umut parklar açılıyor!

Çocuklar için şahane bir işbirliği… Nestlé, Nesquik markasıyla, deprem felaketinden etkilenen çocuklar güzel bir proje başlattı. Migros ve SosyalBen Vakfı iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında; Hatay ve Kahramanmaraş’ta oyun parkları kurulacak, düzenlenen atölyelerle çocuklara psikososyal destek verilecek.

Nesquik, Migros ve SosyalBen Vakfı ortaklığında, deprem bölgesindeki çocuklara kalıcı fayda sağlamak amacıyla Nesquik “Umut Parkı” projesini hayata geçirdi. Hatay ve Maraş’ta 10 bini aşkın nüfusun yaşadığı konteyner kentlerin içinde çocuk oyun parkı inşa eden Nestlé, ayrıca SosyalBen Vakfı aracılığıyla çocuk oyun atölyeleri desteği de verecek. Böylece vakıf bünyesindeki uzman psikologlar öncülüğünde hazırlanan eğlenceli, yaratıcı, öğretici atölye içerikleriyle, afetten olumsuz etkilenen çocuklara psikososyal destek sağlanması hedefleniyor. Bu anlamlı işbirliği için yetkililerin konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

Bölgede yaşayan çocukların hayatına dokunarak onlara ayrıca psikososyal destek sunacağımız için mutluluk duyuyoruz.

Nestlé Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu

Nestlé Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, “Şubat ayında yaşadığımız üzücü felaketin hemen ardından şirket olarak 30 üzerinde farklı kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışarak bölgeye birçok gıda, su ve maddi destek sağladık. Aldığımız birçok destek aksiyonunun yanı sıra uzun vadede bölgeye katkı sağlayacak projeler için de çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’nin en sevilen çocuk markalarından olma sorumluluğuyla Nesquik ile bölgedeki çocuklarımız için kolları sıvadık. Migros ve SosyalBen Vakfı iş ortaklığıyla iki şehrimizde Nesquik ‘Umut Parkı’ inşa ettik. Açılışını Nestlé ve Migros gönüllülerinin katılımı ile yaptığımız bu parklarda aynı zamanda SosyalBen Vakfı aracılığıyla çocuklarımıza oyun atölyeleri de düzenliyoruz. Bölgede yaşayan çocukların hayatına dokunarak onlara ayrıca psikososyal destek sunacağımız için mutluluk duyuyoruz” dedi.

Nesquik Umut Parklarındaki çalışmalarımızla fayda sağlayabileceğimiz, yüzünü güldürebileceğimiz her bir çocuğumuz bizim için çok kıymetli.

Migros Hızlı Tüketim Ürünleri – Gıda Pazarlama Direktörü Caner Yaman

Migros Hızlı Tüketim Ürünleri – Gıda Pazarlama Direktörü Caner Yaman, “Migros olarak, Nesquik ve SosyalBen Vakfı ile birlikte bölgedeki çocuklarımızın yaşamlarına güzellik katacak bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Nesquik Umut Parklarındaki çalışmalarımızla fayda sağlayabileceğimiz, yüzünü güldürebileceğimiz her bir çocuğumuz bizim için çok kıymetli. Bu gülümsemenin daim olması için var gücümüzle aralıksız şekilde çalışıyoruz. Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin ilk anlarından itibaren tüm gücümüzü seferber ettik. Bölgeye gönderdiğimiz yardımlara, ardından bölgenin ekonomik ve sosyal olarak eski günlerine dönmesi için çalışmalar gerçekleştirmeye odaklandık. Bu amacımız doğrultusunda bölgeye olan desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Oyun oynamanın her çocuğun hakkı ve bu hakkın erişebilirliğini arttırmak için başladığımız ‘Umut Parkları’nı, deprem bölgesinde yaygınlaştırmaktan mutluluk duyuyoruz.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi

“Oyun Oynamak Her Çocuğun Hakkı”

Nesquik, Migros, Cemer Kent Ekipmanları ve SosyalBen Vakfı olarak çok güzel bir amaç için bir araya geldiklerini dile getiren SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi de işbirliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Oyun oynamanın her çocuğun hakkı ve bu hakkın erişebilirliğini arttırmak için başladığımız ‘Umut Parkları’nı, deprem bölgesinde yaygınlaştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Çocukların yaşanan felaketin içinde kendilerine özel bir alan yaratabilmeleri, bağ kurabilmeleri ve güzel gülümsemelerini yeniden gösterebilmeleri için bu parklar çok kıymetli. Biliyoruz ki bir ‘Umut Parkı’ yüzlerce çocuğa ‘oyun’ ve ‘umut’ götürecek. Düzenleyeceğimiz oyun atölyeleri ise psikososyal desteğin kapılarını açacak. Oyun oynamanın ve oyun kurmanın çocuklarda travma yönetiminde ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, bu bilincin destekçilerimiz tarafından da desteklenmesinden ayrıca mutluluk duyuyoruz.

Cemer Kent Ekipmanları Genel Müdür Yardımcısı Burak Eroğlu; “Umut Parkı projesinin bir yenisini daha, Nesquik, Migros, Cemer Kent Ekipmanları ve SosyalBen Vakfı olarak hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Cemer Kent Ekipmanları ailesi olarak yaşanan deprem felaketinden sonra çeşitli alanlarda her yaş grubundaki çocukları kucaklayacak projeler geliştirmeye gayret ediyoruz. Çocuklarımızın toplumumuzun geleceği için ne kadar kıymetli olduklarını biliyoruz. Onlara tekrar ‘umut’ olabilmek, birbirleri arasındaki iletişimi artırabilmek için ‘Umut Parkı’ projesi ile yeniden onlarla beraber olmanın heyecanını yaşıyoruz. Çünkü biliyoruz ki umutla oynanan her oyun bir gün gerçek olur.”

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.