Latest Posts

Süper sağlıklı çocuk!

Çocuklar için sağlıklı bir bedene sahip olmaya dair merak ettikleri her şeye cevap veren bir kitap! Mesela neden erken yatmak zorunda, neden akşam yemeği kurabiyeden oluşamaz? ‘Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı’ merak edilen tüm soruları yanıtlıyor…

Kaliforniya Üniversitesi Çocuk KBB Cerrahisi alanında profesör ve bölüm başkanı Nina  Shapiro’nun uluslararası çok satan listesine giren Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı, Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap besinlerin vücuttaki organları nasıl etkilediği, koştuklarında, uyuduklarında veya elektronik bir cihaz kullandıklarında vücutlarında neler olduğu hakkında çocukların yaşlarına uygun öğretici açıklamalar ve çizimler içeriyor.

25 yıldır çocuklarla ilgilenen Profesör Nina Shapiro’nun Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı, Sabri Ülker Vakfı Yayınları tarafından hem yetişkinler hem de çocuklar için iki ayrı kapak tasarımıyla yayımlanarak okuyucuyla buluştu.

Çocukların kişisel gelişimlerine uygun açıklamalar ve çizimler

Profesör Nina L. Shapiro’nun kaleme aldığı Süper Sağlıklı Çocuk El Kitabı şu başlıklardan oluşuyor: “Neden Akşam Yemeğimiz Kurabiye Olamaz? Egzersizi Bu Kadar Faydalı Yapan Nedir? Neden Daha Geç Yatamıyorum? Neden İlaç Kullanmam Gerekiyor? İğne mi Olacağım? Neden Bu Kadar Stresliyim? Yine Ellerimi Yıkamak ve Dişlerimi Fırçalamak Zorunda Mıyım? Neden Ekran Karşısında Daha Çok Zaman Geçiremiyorum?”

Kitabın sonunda metinlerde geçen tıbbı terimler için ayrıca sözlük bölümü bulunuyor. Kitap, küçük okuyucular dikkate alınarak kurgulanmış olsa da özellikle vücudun işleyişi hakkındaki bilgisini tazelemek isteyen yetişkinler için de öneriliyor.

Dr. Nina Shapiro

Prof. Shapiro’nun kitabı “Yılın Kitabı” seçilmişti

Dr. Nina Shapiro, Kaliforniya Üniversitesi Mattel Çocuk Hastanesi’nde Çocuk Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Cerrahisi alanında profesör ve bölüm başkanı olarak görev yapıyor. Prof. Shapiro’nun “Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler” adıyla Türkçe olarak Sabri Ülker Vakfı Yayınları’ndan çıkan kitabı Publisher’s Weekly dergisi tarafından “2018 yılının en iyi kitabı” seçilmişti.

Kitabın çizimleri ise Nicole Grimes’e ait. Loyola Marymount Üniversitesi Film ve Televizyon Okulu’ndan mezun olan Grimes, daha önce Tsehai Yayınevi’nde çalıştı. Grimes, iki boyutlu animasyon, görsel senaryo taslağı ve görsel koreografide başarılı çalışmalara imza atmış bir isim.

Kitap Türkçeye Öykü Toros Irvana imzasıyla çevrilmiş. Kitabın editörlüğünü Ebru Akdağ, sayfa tasarımını ise Ceyda Çakıcı Baş yapmış. Kitap; D&R, Remzi Kitabevi, BKM Kitap, Mephisto, Penguen, Nezih, Kitapyurdu, idefix gibi tüm platformlarda yer alıyor.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.