Latest Posts

Hareket zamanı…

Ülkenin dört bir yanındaki imkanı kısıtlı çocukların çağdaş eğitim olanaklarından yararlanmaları ve nitelikli eğitim desteği alabilmeleri için faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Allianz Türkiye iş birliği ile çocukları, birbirinden eğlenceli videolarla harekete çağırıyor.

Allianz Türkiye’nin, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve Koruncuk Vakfı iş birliğiyle 2018 yılından bu yana devam eden kurumsal sosyal sorumluluk programı Allianz Motto Hareket, bu yaz çocukları hem mental olarak hem de bedenen daha iyi hissettirmek için birbirinden eğlenceli egzersiz videoları hazırladı. YouTube üzerinden 25 Haziran’da ilk bölümü yayınlanan video serisi, Allianz Türkiye’nin, TEGV’in ve işbirliği yapılan diğer STK’ların YouTube kanalları üzerinden açık kaynak olarak yaz boyunca yayınlanmaya devam edecek. 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Beden Eğitimi ve Spor Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Mustafa Levent öncülüğündeki uzman ekibin danışmanlığında hazırlanan videolar; “Allianz Motto Hareket ile Isınma ve Soğuma”, “Eğlenceli Oyunlar”, “Hedef Koyma ve Ölçme”, “Kardiyo ve Ritim”, “Kas Kuvveti”, “Esneklik”, “Çeviklik”, “Denge” ve “Nesne Kontrolü” olmak üzere toplam 9 temadan oluşuyor. Farklı oyun ve spor dallarıyla zenginleştirilmiş videolar, kapalı alan ve açık alanda gerçekleştirilebilecek fiziksel aktiviteleri içeriyor. Allianz Motto Hareket programı 2018-2020 yılları arasında, iş birliği yapılan üç sivil toplum kuruluşunun yerleşkelerinde gönüllü eğitmenler aracılığıyla uygulanmıştı.  Pandemi döneminde dijital sınıf ortamına uygun olarak yeniden yazılarak uzaktan eğitime adapte edildi. TEGV ve EÇEV’in dijital platformlarında uygulanan programa, internet erişimi olmayan çocuklar TEGV EVDE dergisi aracılığıyla ulaştırılan Allianz Motto Hareket kartlarıyla katılıyor. Spor ve sağlıklı yaşam kültürünün toplumda yaygınlaşmasına katkıda bulunma hedefiyle devam ettirilen ve şu ana kadar 21 ilden 3.000 çocuğa ulaşan projenin 8 yıl sürmesi planlanıyor. Yaz boyunca her Cuma yeni bir bölümü yayımlanacak olan Allianz Motto Hareket videolarına Allianz Motto ve TEGV Youtube kanallarından ulaşabilirsiniz.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.