Latest Posts

Dünyanın gözdesi; Kral Şakir

Son yılların en popüler yerli çizgifilm karakteri olan Kral Şakir, dünya çocukları tarafından da büyük ilgi görüyor. Kral Şakir ve arkadaşları, Cartoon Network’ün MENA bölgesinde ( Orta Doğu ve Kuzey Afrika) düzenlediği “Ayın Yıldızı” yarışmasında 1. olarak bu bölgedeki çocuklar arasında da ne kadar popüler olduğunu gösterdi.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki 23 Ülkede ve 8 ayrı lehçede yayınlanan ‘’Muhtişim Kahramanlar’’ın yaratıcısı ve Grafi2000 Prodüksiyon’un Kurucusu Karikatürist Varol Yaşaroğlu konuyla ilgili olarak, ‘’Çok gururluyuz. Dünyaya hızlı bir şekilde açılan yerli ve milli karakterimiz Kral Şakir’le ne kadar gurur duysak az. Çocuklarımızın, ebeveynlerimizin ilgisi ve desteği daha iyi işler yapmamızın önünü açtı. Kral Şakir’in bu başarıya taçlanması, yurt dışında hedeflerimizi gerçekleştirmemiz için de motivasyon oldu. Daha nice dünya çapında başarılara’’ diyerek duygularını ifade etti.

Kral Şakir, Cartoon Network’ün MENA (Middle East – North Africa) bölgesinde düzenlediği “Ayın Yıldızı” yarışmasında birinci oldu.

Yaşaroğlu, Kral Şakir’in sadece bir çizgi dizi karakteri olmadığını belirterek, “Teknolojiye, maceraya ve yeniliğe meraklı bir karakter olan Kral Şakir, uluslararası çizgi film kanalı Cartoon Network’te yayınlanan ilk Türk çizgi dizisi olarak Mayıs 2016’da yayın hayatına başladı. O günden bu yana çocukların ilgiyle izlediği çizgi dizi karakterlerimiz, kendisine bugün lisanslı ürünleri ve filmlerle yepyeni alanlar açmasının yanı sıra üretici firmalar ve perakendeciler için de yeni fırsatlar sundu. Yeni kategorilerle birlikte bu iş birliklerinin daha da artarak, ürünlerimizin önümüzdeki 5 yıl içinde Avrupa da dahil toplamda 35 ülkede satılır hale gelmesini istiyoruz” dedi.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.