Latest Posts

Temiz denizler için ‘suya saygı’

Koton, temiz denizler ve okyanuslar için “Suya Saygı” başlığında sürdürdüğü projelerine bir yenisini daha ekledi. Koton, DenizTemiz Derneği /TURMEPA’nın 30.yılına özel koleksiyon hazırladığını duyurdu. Koleksiyondan elde edilecek gelirin bir kısmı, deniz ve kıyı koruma programlarına katkıda bulunmak için derneğe bağışlanacak.

Koton, denizlerimizin ve su kaynaklarımızın korunması amacıyla çalışan DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın 30. yılına özel bir koleksiyon hazırladı. TURMEPA’nın 30. yılı için hazırlanan bu özel koleksiyonla, sürdürülebilir moda anlayışını bir kez daha vurgulayan Koton, koleksiyondan elde edilen gelirin bir kısmını TURMEPA’ya bağışlayarak, derneğin deniz ve kıyı koruma projelerine destek verecek.

Koton, Suya Saygı’yı Yaşama Saygı sürdürülebilirlik anlayışının en önemli odak alanlarından biri olarak görüyor ve son dört yıldır suya özel koleksiyonlardan denizleri korumaya kadar farklı alanlarda, çok yönlü projeler yürütüyor. Suyun her damlasını koruma hedefiyle hazırlanan, sürdürülebilir malzeme ve tekniklerle üretilen Suya Saygı Koleksiyonu’nun 7 sezonunu hayata geçiren Koton, 2022 yılında Marmara Denizi’nde artan müsilaja dikkat çekmek amacıyla “Marmara Denizi’ni Yaşatalım” koleksiyonunu hazırlamış, bu projede DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’nın Kıyı Koruma Programına destek vermişti.  

TURMEPA 30. yıl özel koleksiyonu kadın, erkek, genç kız, çocuk, bebek ve aksesuar olmak üzere 72 parçadan oluşuyor. Organik pamuk ve geri dönüştürülmüş polyester gibi sürdürülebilir materyaller kullanılarak üretilen koleksiyonun tasarımlarında “Be kind to the Sea”, “Save the sea turtles”, “Save the reef, protect the coral”, “No more plastic in the sea” gibi deniz ve okyanusların korunmasına yönelik mesajlar yer alıyor.

Koleksiyon, deniz ve okyanus dünyasının renk paletini yansıtarak mavi, mavinin tonları, beyaz ve sezonun öne çıkan rengi kırmızı ile dikkat çekiyor. Kadınlar ve genç kızlar için çizgili polo yaka croplar, erkekler için marine temalı sloganlı t-shirtler, çocuk ve bebekler için ise sevimli deniz canlılarının yer aldığı yüzde 100 pamuklu ürünler, yaz mevsiminin en rahat ve kullanışlı parçaları olması için tasarlandı. Ayrıca, baba-oğul uyumlu ürünlerin de bulunduğu koleksiyon, Babalar Günü için ideal hediye alternatifleri de sunuyor.

Koton’un sürdürülebilirlik anlayışıyla hazırladığı TURMEPA 30. Yıl koleksiyonu, tüm Koton mağazalarında, Koton uygulamasında ve koton.com’da satışa sunulacak. Koleksiyondan elde edilen gelirin bir kısmı, TURMEPA’nın deniz ve kıyı koruma projelerine aktarılacak.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.