Latest Posts

Pembe motivasyon

Pembe motivasyon ile güçlü kadınlarımız sahnede! Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında İstinye Üniversitesi Liv Hospital, erken tanı ve tedavinin önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen ‘Pembe Motivasyon’ etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Günümüzde çok sık karşılaşılan kanser türlerinden biri olan Meme Kanseri’nde erken tanı ve teşhis %98 oranında tedaviye olumlu yanıt alma imkanı tanıyor. Bu sebeple; Meme Kanseri risk faktörlerini anlamak ve önleyici önlemler almak her kadının risk profili farklı olacağından son derece önemli. 20 yaşından itibaren düzenli olarak her ay elle, yılda bir kez hekime başvurarak meme muayenesi yaptırmak ve meme usg çektirmek, 40 yaşından itibaren ise mamografiyi de kontrollere eklemek büyük önem taşıyor. Her yıl Ekim ayında Meme Kanseri Farkındalık çalışmaları kapsamında bilinçlendirme çalışmaları yapılarak toplumsal sağlığın korunması hedefleniyor. İstinye Üniversitesi Liv Hospital da bu kapsamda 25 Ekim’de ‘Pembe Motivasyon’ etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlikte meme kanseri bağlamında elle muayene eğitimi, nefes egzersizleri, onkolojik risk faktörleri, tedavi seçenekleri, estetik cerrahi gibi bir çok konuda farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.

İstinye Üniversitesi Liv Hospital’da gerçekleşen yemekli ve müzikli ‘Pembe Motivasyon’ etkinliği Genel Müdür Dr.Fatih Akpınar ve Başhekim Dr.Öğr.Üyesi Ferda Kaya Zaman’ın açılış konuşması ile başladı. Ardından Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman konuşması ile devam etti. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tansu Altıntaş elle meme muayene eğitimi verirken, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şeyda Gündüz de erken tanı ve tedavinin önemine değindi. Son olarak Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi hekimi   Doç. Dr. M. Emre Yeğin ise meme estetiği / meme onarımı hakkında merak edilenleri anlatırken, Psk. Nefes Eğitmeni Işıl Evrim Akgün de uygulamalı nefes egzersizi ile yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yaptırdı.

Kurumsal Tanıtım Bölge Müdürü Gülşah Gümüş Karabağ Meme Kanseri farkındalık ayı kapsamındaki çalışmalarını şu şekilde paylaştı; “Meme Kanserinde farkındalığı arttırmak için hiç meme muayenesi yaptırmayan ve ayna karşısında elle meme kontrolü yapmayan tüm kadınları harekete geçirmek amacıyla Pembe Motivasyon etkinliğimizle sesimizi duyurmaya çalıştık”.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.