ANA SAYFAAJANDAOnline bilim atölyeleri

Online bilim atölyeleri

YAYIN TARİHİ

Keşif Dünyası Türkiye’nin her ilinden okul ve öğrenciyi ücretsiz online bilim atölyelerine davet ediyor…

Henkel’in, ülkemizde 2015 yılından bu yana Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde hayata geçirdiği Keşif Dünyası projesi, şimdi Türkiye’nin her ilindeki okul ve öğrencileri, ücretsiz online atölyelerle bilimin sırlarına yol almaya davet ediyor. Online atölyelerde uzman eğitimcilerle gerçekleştirilen birbirinden keyifli deneylerle çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor.

Yüz yüze eğitim döneminde okullarda ücretsiz gerçekleştirilen bilim atölyeleri ile çocuklara bilimi sevdiren Keşif Dünyası, şimdi online atölyelerle Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerle buluşuyor. Çocukların birçok eğlenceli deney gerçekleştirdikleri atölyeler, 8-10 yaş arası minik araştırmacıların ücretsiz katılımı için, ülkemizin her noktasındaki okulların başvurularına açık. Atölyelere katılmak isteyen okulların kd@yaraticicocuklardernegi.org adresinden randevu almaları yeterli oluyor. Böylece tüm okullar ve öğrenciler, Keşif Dünyası bilim atölyelerinden ücretsiz şekilde yararlanabiliyor. 

Öznur Çatı

Keşif Dünyası, bilimin aydınlık yolunda yürümeleri için çocuklarımıza tutku aşılaması dileğiyle hayata geçirdiğimiz bir proje. Bu proje ile bugüne kadar 35 bin çocuğa ulaştık…

Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Öznur Çatı

Keşif Dünyası’nın tüm Türkiye’deki okullar için online bilim atölyeleri gerçekleştirmesi hakkında açıklama yapan Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Öznur Çatı “Bilimin aydınlık yolunda yürümeleri için çocuklarımıza tutku aşılaması dileğiyle hayata geçirdiğimiz Keşif Dünyası projemizde, bugüne dek gerek yüz yüze gerekse online eğitimlerle yaklaşık 35 bin çocuğumuza ulaştık. Şimdi online bilim atölyelerimizle ülkemizin her köşesinde eğitim gören çocuklarımızı, içlerindeki dâhiyi keşfetmeye bekliyoruz. Atölyelerimiz son derece keyifli geçiyor. Küçükler, deneylerimizde suyun ilginç özelliklerini keşfediyor, patatesten nişasta elde etmeyi, nişastadan suda çözünebilir folyo ya da yapıştırıcı yapmayı öğreniyor. Böylece içlerindeki meraklı kâşif harekete geçmiş oluyor. Tüm okullarımızı ve öğretmenlerimizi randevu alarak, öğrencileri ile birlikte Keşif Dünyası atölyelerine katılmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.    

spot_img

Latest articles

Sporun oyuncakları…

Trendyol'un desteğiyle hayata geçirilen küratörlüğünü şair ve yazar Sunay Akın ve Aslı Nuhoğlu’nun üstlendiği...

Miniğiniz ek gıdaya geçiyor

Ebeveynler için en çok soru sordukları dönemlerden biri ek gıdaya geçiş dönemi. Bu konuda...

Dinozorca duygular…

 İngiliz yazar Rachel Bright ve yetenekli illüstratör Chris Chatterton’ın hazırladığı ve şimdiye kadar 27...

Renkli yaz…

Yaz modasının rengarenk aksesuarları, LC Waikiki’nin 2024 Accessories Koleksiyonu’nda şık ve göz alıcı tasarımlarla...

Don't Miss

spot_img

More like this

Sporun oyuncakları…

Trendyol'un desteğiyle hayata geçirilen küratörlüğünü şair ve yazar Sunay Akın ve Aslı Nuhoğlu’nun üstlendiği...

Minik bahçıvan

VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY)'ndan hikayesi ve resimleriyle miniklerin çok hoşuna gidecek bir kitap; Minik...

Çocuklar için yaz atölyeleri

DoubleTree by Hilton Bodrum Işıl Club All Inclusive Resort 9-13 Temmuz tarihleri arasında hem...