Latest Posts

Küçükköy’ün büyük masalları…

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Ayvalık Masal Şenliği, “Küçükköy’ün Büyük Masalları” başlığıyla Ayvalık Küçükköy’de masal severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Çocuklar için çeşitli atölyelerin düzenleneceği, 7’den 70’e masal sever herkese Anadolu Masalları’nın anlatılacağı, söyleşilerin gerçekleştirileceği Ayvalık Masal Şenliği, 21 -22 Ekim tarihlerinde Küçükköy’ün çeşitli mekanlarında masal severlerle buluşacak.

Ayvalık Belediyesi ve Sabancı Üniversitesi’nin katkılarıyla tarihimizin önemli kültürel mirası olan Anadolu Masallarını yeni nesillere aktarmak ve unutulmuş sözlü edebiyatımızı hatırlayarak canlı kılmak üzere, Türkiye’nin önemli sanatçıları, eğitimcileri ve masal anlatıcılarını bir araya getirerek bu yıl ilk kez Ayvalık’ta masal şenliği düzenleniyor.

Çocuklar için masal temalı yaratıcı atölyeler, masal anlatıları, akademisyenlerle söyleşiler ve herkes için masalların içinde olduğu Ayvalık Masal Şenliği’ne Zeynep Özyağcılar, Ece Özdikici gibi ünlü oyuncuların yanı sıra, arkeolog Elif Koparal, yazar Funda Pehlivan Eker, Nazan Tarım, Kenan Aydoğdu, Derya Özel ve masal anlatıcıları Selin Akoğlu ve Ebu Burak katılacak.

Masal anlatıları ve söyleşiler, Sabancı Üniversitesi Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’nde yapılacak. Küçükköy’ün başarılı sanatçıları Uğur & Rabia Çalışkan, Önnur & Elif Toprak, Melahat & Özlem Öztel, çocuklar ve yetişkinler için Artura Art House, Taşdükkan ve Perperene Konağı’nda atölye çalışmaları yaptırırken, ziyaretçiler şenlik boyunca takı tasarımcısı Tülin İçözü’nün “Masalımsı Takılar” sergisini de Kubaba Design’da ziyaret edebilecekler.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.