Latest Posts

Harold ve Mor Teşeşir

Dünya çapında üne sahip “Harold ve Mor Tebeşir” dizisi Türkiye’de de minik okurlarla buluştu… Seriye ait son üç kitap Can Çocuk etiketiyle kitapçılarda…

Harold’ın bir Noel ağacına, Noel Baba’nın da Harold’ın yardımına ihtiyacı vardır. Noel Baba’yı ve kocaman oyuncak çuvalını bütün gece taşıyacak neşeli ren geyiklerini çizmek Harold’a düşer. Harold Kuzey Kutbu’nda, eğlenceli ve yaratıcı dokunuşlarıyla unutulmaz bir kış macerası!

Harold Kuzey Kutbunda

Odasının duvarına asmak için bir resim isteyen Harold, mor tebeşirini alır ve yepyeni bir dünya yaratmaya koyulur. Fakat Harold birden çok küçüldüğünü fark eder; artık bir papatyanın yarısı kadar küçüktür! Şimdi yalnızca çok zeki bir ressam eve dönüş yolunu bulabilir.

Harold un Odasına Bir Resim

Harold ve Mor Tebeşir’in yaratıcısı Crockett Johnson’dan yepyeni bir Harold macerası daha!

Harold bir gece kendini bir sirkte bulur. Mor tebeşiriyle ipte yürüyüşe çıkan Harold, bütün cambazlardan da yüksektedir. Aslanlar, filler ve palyaçolarla dolu bu sirkte Harold’ı heyecanlı bir macera beklemektedir.

Haroldun Sirki

Hayal gücü kuvvetli her çocuğun kitaplığında bulunması gereken bir kitap. Sürprizlerle dolu “Harold” serisi, hayal gücümüzün bizleri ne kadar uzağa götürebileceğinin en güzel örneği!

“Odamın duvarına bir resim istiyorum,’ dedi Harold. Mor tebeşiriyle bir ev çizdi. Sonra birkaç ev daha. İşte şimdi bir kasaba olmuştu. Çok uzaktaydı.

Crockett Johnson

Birinci kitap: Harold Kuzey Kutbu’nda İkinci kitap: Harold’ın Odasına Bir Resim Üçüncü kitap: Harold’ın Sirki
Yazan ve Resimleyen: Crockett Johnson Çeviren: Mahir Ünsal Eriş Yaş aralığı: 4, 5, 6, 7 +

YAZAR HAKKINDA: 1906’da New York’ta dünyaya gelen Amerikalı karikatürist ve çocuk kitapları illüstratörü Crockett Johnson’ın asıl adı David Johnson Leisk’tir. Yaşamı boyunca yirmiden fazla çocuk kitabı yazıp resimledi. Küçük Harold’ın maceralarını konu alan altı kitaplık dizinin ilk kitabı Harold ve Mor Tebeşir‘le çok ses getirdi. Yirminci yüzyılın en etkileyici bant karikatürlerinden Barnaby’nin de yaratıcısıdır.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.