Latest Posts

Dijital eğitim

Dijital hayata uyum konusunda her geçen gün daha büyük adımlar atıyoruz. Bu konuda kaliteli içerik sağlayan platformların payı büyük. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ‘Cumulus’ de, üzerinde çok çalışılmış, birçok alanda eğitim imkanı sağlayan bir platform. Yeni bir dijital eğitim platformu olan Cumulus’da kodlamadan sanat eğitimine 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekebilecek eğitim içeriği mevcut.

2012 yılında bilişim ürünlerinin çocuklar ve gençler tarafından geliştirilmesi gerektiği inancıyla kurulan ve bünyesindeki eğitimcilerin, sanatkarların ve akademik danışmanların iş birliğinde projeler geliştirilen ‘’Bilişim Garajı’’; yepyeni bir online eğitim platformu olan Cumulus’ü kullanıma sundu. Bilişim Garajı CEO’su Zerrin TOPAL; yeni platformları Cumulus ile 7’den 77’ye herkese hitap ettiklerini, yılların getirdiği tecrübe ile zamandan ve mekandan bağımsız yeni bir öğrenme metodu geliştirdiklerini belirtiyor.

Cumulus; çağı yakalayan, teknolojiyle sanatı bir araya getiren, yenilikçi bir öğrenme ekosistemi…

Bilişim Garajı CEO’su Zerrin Topal

Teknolojiyle öğrenmede sınırları kaldıran ve disiplinler üstü öğrenme metoduyla, merak ettiklerine ulaşmak, hayal ettiklerini gerçekleştirmek, beceri ve yeteneklerini geliştirmek isteyen herkese yeni kapılar açtıklarını ifade eden Zerrin Topal; “Cumulus, pandemide değişen yeni nesil eğitim anlayışının açıkça kanıtladığı ama bizim tohumlarını çok önceden attığımız bir vizyon aslında. Çağı yakalayan, teknolojiyle sanatı bir araya getiren, yenilikçi bir yaklaşım bu… Biz 2012 yılından bu yana okullar aracılığıyla 16 yaş altındaki 1 milyon çocuğa ve çok sayıda öğretmenimize ulaştık. Bunu da zengin içeriğimizle, akademisyenlerimizin ve Türkiye’nin önde gelen sanatkarlarının katkılarıyla, Ar-Ge yatırımlarımızla gerçekleştirdik. Şimdi Cumulus ile tüm bu birikim ve tecrübeyi aktarıyoruz. Cumulus’ün en büyük farkı; kendi öğrenme ekosistemi içerisinde kullanıcılarının somut projeler ve ürünler üretmesini sağlamasıdır. Bireyleri sadece izleyici ya da dinleyici olarak konumlandırmadan, onların da aktif olarak üretmelerini sağlayarak, yeteneklerini ve becerilerini geliştiriyoruz. Bu ekosistem içerisinde kullanıcıya inovatif ürünleri üretmesi için ihtiyacı olan tasarım, elektronik, kodlama, estetik bilgisi ile girişimcilik becerileri kazandırıyoruz” diyor.          

Hedef: 2 Yılda 110.000 kullanıcı

Zerrin Topal, Cumulus’ün marka hedefleri konusunda ise; “Cumulus’ü herkesin ulaşabileceği fiyatlarla ve mecralarda satışa sunuyoruz. 2 yılda 110 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Cumulus’ün Ar-Ge kısmı için 2016 yılından bu yana içerik ve altyapı olmak üzere toplamda 40 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Ülkemizin Ar-Ge gücü ve insan kaynağı ile ürettiğimiz Cumulus’ün öğrenme ortamını önümüzdeki yıl İngilizce dil desteği ile birlikte tüm dünya ile buluşturmayı ve teknoloji ihracatı yapmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Cumulus’te kullanıcılar; ‘Kodlama, Tasarım, Elektronik, Görsel Sanatlar, Projeler ve Kuramsal’ başlıkları altındaki toplamda 180 farklı eğitimden ve 1000’den fazla etkinlikten kendi ilgilerine ve seviyelerine göre seçim yapıp, yararlanabiliyor. 2022 yılından itibaren Cumulus’e, kullanıcılarının eğitimler sonrasında yaptıkları ürünleri sergileyerek diğer kullanıcılarla paylaşabilecekleri “sergi özelliği”nin eklenmesi planlar arasında. Bu özelliğin Cumulus topluluğu oluşmasında etkin rol oynaması hedefleniyor.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.