Latest Posts

‘Benim Gözümden Dünya’

Çocuklar hayallerindeki dünyayı resmediyor! Çocuklar “Benim Gözümden Dünya” temasıyla yaptığı resimleri pinarcocukresimyarismasi.com adresine göndererek birçok ödül kazanma şansı yakalayacak. 41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması başvuruları için son gün 1 Nisan 2022.

Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, ilköğretim çağındaki çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak ve geleceğin ressamlarını yetiştirmek amacıyla 41 yıldır düzenleniyor. Bugüne kadar 4 milyondan fazla çocuğun resimleriyle katılım sağladığı yarışma, birbirinden yetenekli küçük ressamların sanatsal becerilerini geliştirmeye devam ediyor. Her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, başvuru döneminde, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi, Özel Eğitim ve Uygulama Okulları, Almanya, KKTC, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt yaşayan 6-14 yaş arası çocukların resimlerini kabul ediyor.

Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması kapsamında her yıl, Ressam Prof. Dr. Mümtaz Sağlam öncülüğünde, Prof. Dr. Hayri Esmer, Prof. Dr. Hüsnü Dokak ve Doç. Dr. Devabil Kara’dan oluşan jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen 13 minik ressam, tablet ve profesyonel resim malzemeleriyle ödüllendirilirken; 3 öğrenci de 1 yıllık eğitim bursunun sahibi olacak… Haydi çocuklar hayallerinizdeki dünyayı resmedin!

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.