Latest Posts

Ayıcıklar 100 yaşında!

Çocuk ya da büyük herkesi mutlu eden Haribo’nun en sevilen ve ikonik ürünlerinden biri olan Altın Ayıcıklar, 100. yaşını kutluyor. 1920 yılında Almanya’da Hans Riegel tarafından temelleri atılan Haribo’nun macerasına, 1922 yılında katılan ve bugün markanın ikonlaşmış ürünü haline gelen Altın Ayıcıklar, yeni yaşını hediyelerle kutluyor…

Yumuşak şeker markası olan Haribo, Altın Ayıcıklar’ın 100. yaşını kutluyor. Bir çuval şeker, eski bir tezgâh, gaz ocağı ve küçük bir odaya yerleştirilmiş kazan ile yolculuğuna başlayan ve bugün milyonlara hitap eden Haribo, dünyanın ilk ayı formundaki yumuşak şekerlemesi Altın Ayıcıklar ile 100 yıldır dünyanın dört bir yanında tüketicilere sunuluyor.

19. yüzyılda lunaparklarda eğlence programının önemli bir parçası olan ayılardan ilham alınarak icat edilen Altın Ayıcıklar; çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayılarak Haribo’nun küresel ölçekteki büyümesinde önemli bir rol üstlenmiş. Hans Riegel’in ürettiği, şimdiki adı Altın Ayıcık olan “Dans Eden Ayıcıklar” kısa sürede herkesin neşe kaynağı olmuş. Altın Ayıcıklar’ın hala çok özel bir konuma sahip olduğunu belirten 3. Nesil Yönetim Kurulu Üyesi Hans Guido Riegel, “Altın Ayıcıklar, bizim en değerli aile yadigarımızdır. Büyükbabamın icadının ardından tüm nesillerin görevi, bu mirası beslemek ve onu daha da geliştirmek oldu” diyor. Altın Ayıcık bugün hala 100 yıl önceki formuna sadık kalınarak üretiliyor ve nesiller boyunca zamansızlaşarak klasikleşmeye devam ediyor.

Dünyada her gün 160 milyonun üzerinde altın ayıcık üretiliyor

Haribo’nun en çok sevilen ürünü haline gelen Altın Ayıcıklar, tüm dünyadaki üretim tesislerinde her gün 160 milyonun üzerinde üretiliyor. Öyle ki; bir yılda üretilen Altın Ayıcıklar yan yana dizildiğinde dünyayı tam 10 kere dolaşabiliyorlar.

Altın ayıcıklar 100. yaşını hediyelerle kutluyor!

Altın Ayıcıklar, bir asırlık yolculuğunu tüketicileriyle birlikte kutluyor. Klasikleşmiş Altın Ayıcık tatlarının yanı sıra 2 yeni lezzet de satışa sunuldu. Altın Ayıcık Dünya Meyveleri ürünüyle dünyadaki çeşitli meyve tatları bir pakette yer alırken, Altın Ayıcık Pasta Zamanı ile farklı pasta tatları ile eğlenceli lezzetler sunuyor. Şubat ayından itibaren sınırlı sayıda raflarda yerini alan bu iki yeni ürünün yanı sıra Haribo, özel bir kampanyaya da imza atıyor. Altın Ayıcık Klasik, Altın Ayıcık Dünya Meyveleri ve Altın Ayıcık Pasta Zamanı ambalajının içinde bulunan şifreyle tüketicilerine 1 Şubat – 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında birçok hediye sunuyor. Şifreyi hariboylacevirkazan.com adresine girerek çarkı çevirenler; internet paketi, Trendyol hediye çeki, Zuma & Steam kodu ve HariboShop indirim çeki hediyelerinden birini kazanıyor.

Latest Posts

spot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.